207 wel bij gelegenheid van het verleenen der onderscheidingen door de benoeming respect, tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw en tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.x) Naar aanleiding van eene oproeping in December 1898 ont vangen, heeft het Bestuur de Vereeniging vertegenwoordigd op eene vergadering den 16en Januari te Amsterdam gehouden in zake het woningvraagstuk ten einde op het verband tusschen dit vraagstuk en ons dienstvak zoo noodig te kunnen wijzen. Nu deze zaak echter tengevolge van de oprichting van een Centraal Bureau voor Sociale Adviezen niet tot ontwikkeling is gekomen, heeft het Bestuur geen gelegenheid gehad eene opgemaakte nota, uiteenzettende den werkkring van den landmeter bij stedelijken woningbouw aan het voorloopig bestuur in te zenden; zij zal later, omgewerkt, in het Tijdschrift verschijnen. In de vergadering van 7 Januari j.l. der Notariëele Vereeniging besprak de heer van Iterson «eenige punten, rakende de zakelijke rechten op onroerende goederen en de daartoe betrekkelijke open bare registers". Naar aanleiding van de opmerkingen van den spreker over de waarde der kadastrale kenmerken bij het bepalen van de grenzen der perceelen, riep de heer redacteur van ons Tijdschrift de medewerking in van den heer van Iterson en van de Notariëele Vereeniging om eene gelegenheid te openen tot het doen houden van een debat op neutraal terrein en onder neutrale leiding over de wenschelijkheid van het toekennen van bewijskracht aan het te vernieuwen kadaster. Onze voorzitter, mede ter ver gadering tegenwoordig, ondersteunde dit verzoek. Na overleg met de andere bestuursleden is daarop gevolgd eene schriftelijke adhae- siebetuiging gericht aan de Notariëele Vereeniging. Als gevolg van een en ander werd in een buitengewone vergadering van ge noemde vereeniging het besluit genomen, door ons met vreugde begroet, om 1°. tot bekwame voor- en tegenstanders van een kadaster met bewijskracht het verzoek te richten praeadviezen daarover uit te brengen 1) Ook van onze Indische medeleden werden nog na de vergadering dankbetuigingen ontvangen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 211