208 2°. die praeadviezen te publiceeren, en 3°. daarna eene vergadering te beleggen ter behandeling der uitgebrachte praeadviezen en tot bijwoning dier vergadering de leden onzer vereeniging en andere belangstellenden uit te noodigen. Wij vertrouwen, dat in het voor ons liggende vereenigingsjaar aan de besluiten der Notariëele Vereeniging uitvoering zal kunnen worden gegeven en spreken de hoop uit, dat van de aangeboden gastvrijheid door velen onzer zal worden gebruik gemaakt. Ter uitvoering van het besluit, genomen op onze vorige alge- meene vergadering is de motie over de vereischten voor benoem baarheid tot teekenaar bij het kadaster ter kennis gebracht van de vereeniging van Ingenieurs-Verificateur van liet kadaster. Een schrijven werd gericht aan het Bestuur van den Deutschen Geometer-Verein, houdende rouwbeklag bij den dood van Professor Dr. W. Jordan; met het daarop ontvangen antwoord werd dit reeds in het Tijdschrift opgenomen. Het Bestuur van den Bond van Waterbouwkundige Ambtenaren in Zeeland heeft de denkbeelden van onze vereeniging gevraagd over de wenschelijkheid van de verbetering van het Technisch onderwijs ten behoeve van de vorming van opzichters en andere technische ambtenaren. Deze vraag werd beantwoord door de mededeeling van hetgeen door onze vereeniging is verricht ten opzichte van de vorming van ambtenaren van het kadaster. Voor zooveel betreft de handelingen van het bestuur in zake de afronding der eigendommen landverlegging zijn door den voorzitter mededeelingen gedaan in zijn openingswoord. Aan vulling van deze mededeelingen komt de beide andere bestuurs leden echter wenschelijk voor, in zooverre daarbij eenigszins vluch tig wordt heengestapt over het opstellen der bedoelde memorie. Wij mogen niet nalaten er op te wijzen, dat uitsluitend de heer Hoffmann zich daarmee heeft belast en de vermelding, dat het geschrift reeds de grenzen van een gewoon boekdeel heeft over schreden zal eenigszins kunnen strekken om den omvang te be- oordeelen van de taak, die onze voorzitter bij zijne andere be- stuursfunctiën op zich heeft genomen. Bedoelde memorie is, voor zoover voltooid, door den heer Directeur-Generaal, Chef der afdeeling Landbouw opgezonden aan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 212