209 het Nederlandsch Landbouw-Comité met verzoek, haar aan den Voorzitter der Commissie voor de ontginningen te doen ter hand stellen. In den loop der maand Juni werd bij circulaire de aandacht der landmeters van het kadaster er op gevestigd, dat de inkoop voor pensioen ingevolge de wet van 28 Juni 1898 (Staatsblad n°. 152) ook kon geschieden voor den tijd als adspirant-landmeter doorgebracht. Van deze gelegenheid werd nog door velen gebruik gemaakt. De ongelijkheid, die is ontstaan tusschen de ambtenaren, die inkochten naar de wet van '97 en die van '98 heeft aanleiding gegeven tot de bekende circulaire, waarbij de gegevens werden gevraagd, die kunnen dienen voor de samenstelling van een request met bijlagen, strekkende om aan deze ongelijkheid een einde te maken. Wij hebben eenige hoop, dat deze poging eerlang met een gunstigen uitslag zal worden bekroond. In de vorige algemeene vergadering werd aan het bestuur op gedragen de redactie te ontwerpen van eene motie in zake „reis kosten". Dezelfde oorzaken, die ten vorigen jare tot een uitstel hebben geleid, zijn thans nog aanwezig, zoodat het Bestuur heeft gemeend te handelen in den geest van het toen genomen beslui*- met dit punt thans niet aan de orde te stellen. Voor korten tijd werd nog een schrijven ontv^'^en van de Belgische Vereeniging der Landmeters, waar- bleek, dat ge noemde vereeniging het voornemen heeft opgevat bij den bevoeg den Minister aan te dringen op eene uitbreiding van het programma van het landmetersexamen en waarbij eenige inlichtingen worden verzocht over enkele punten van de hier te lande geldende examen programma's. De gevraagde inlichtingen werden natuurlijk gaarne verstrekt, onder bijvoeging van onze beste wenschen voor het welslagen van het plan. Op de vraag van den Voorzitter of nog een der leden eene opmerking wenscht te maken deelt de heer Boer mede, dat hij van het Dagelijksch Bestuur van het Nederlandsch Landbouw- comité een uitnoodiging heeft ontvangen om zijn oordeel te willen uitspreken over een advies, uitgebracht door den Secretaris van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 213