210 genoemd comité, omtrent een vraagpunt, dat door de afdeeling Utrecht van de Maatschappij van Plant- en Kruidkunde op hare agenda is geplaatst. Dit vraagstuk betreft de verhooging van de rechtszekerheid van den grondeigendom door verbetering van het kadaster en werd aan de orde gesteld naar aanleiding van een adres door grondeigenaren gericht aan de beide Kamers der Staten- Generaal. De heer Boer deelde mede, dat door hem eerstdaags aan die uitnoodiging zou worden gevolg gegeven. Bij punt c. noodigt de Voorzitter de commissie van naziening der rekening over 1898 uit hare bevinding daarover te willen mede- deelen. De heer Remmelts verklaart hierop mede namens de heeren van Hattum en Colpa dat de rekening in orde is be vonden en stelt voor die door de vergadering te doen goedkeuren. Nadat hiertoe is besloten dankt de Voorzitter de commissie van naziening voor het gehouden onderzoek. Bij de begrooting van inkomsten en uitgaven wordt het woord gevraagd door den heer A. G. Hess els. Ons oudste medelid wenscht aan de stamgenooten in Zuid-Afrika een blijk te geven van sympathie nu zij in den strijd tegen het machtige Albion in eene zelfde positie zijn gebracht als hunne en onze voorvaderen in de worsteling tegen Spanje. Hij stelt daarom voor om uit de kas der Vereeniging een bedrag van 100.uit te keeren aan de Nederlandsch-Zuid-Afrikaansche Vereeniging ten behoeve van de slachtoffers onder onze stamverwanten in Transvaal en Oranje- Vrijstraat. De vergadering geeft onder applaus te kennen met dit denkbeeld ten zeerste te zijn ingenomen. De Voorzitter: Een voorstel, overeenkomende met dat door ons geacht lid Hessels zooeven ingediend, werd tijdens de voorbereiding der Algemeene Vergadering ook door het Bestuur overwogen. Besloten werd het achterwege te houden, in de meening, dat het meer op den weg der vergadering dan op dien van het Bestuur lag, van een spontane uiting van rasverwantschap, van medevoelen, van samengaan blijk te geven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 214