213 Door spoedig handelen zou het misschien nog gegeven zijn het gevaar af te wenden. Zoolang het Comité kon rekenen op den steun van verschillende Kamerleden, behoefde men nog niet te wanhopen aan een goeden uitslag; en wanneer bij de openbare beraadslaging een krachtige stem opging was er alle kans, dat de zaak nog ten goede zou keeren. Daartoe was het noodig ons zoo spoedig mogelijk van dien steun te verzekeren, waarom op 10 December 1.1. eene spoed vergadering van het Comité werd belegd in den Haag, hopende alsdan in de gelegenheid te zijn tevens heeren kamerleden te kunnen spreken. Wij troffen het in dat opzicht bijzonder gelukkig de ons wel gezinde kamerleden vereenigd saam te vindenzoodat wij dan ook, na ampele bespreking, de geruststellende toezegging mochten ont vangen, dat de zaak in de Kamer krachtig zou worden besproken. En dat is geschied. Het is U allen bekend, hoe in de Kamerzitting van 19 Dec. 1898 de heer Mr. Smeenge, die als woordvoerder optrad, zich schit terend van die taak heeft gekweten; hoe het voornamelijk aan zijn krachtig en taktvol optreden te danken is, dat het antwoord van den Minister heel wat welwillender luidde dan vroeger. Uit dat antwoord bleek, dat Z.Exc. geenszins atkeerig was van een nieuwe traktementsregeling; en toen daarna ook in de Eerste Kamer door den intusschen overleden Jhr. van Nispen nog met een krachtig woord daarop werd aangedrongen, kon men, zoo niet met besliste zekerheid, dan toch met groote waarschijnlijkheid ver wachten, dat voor de eerstvolgende begrooting door Z.Exc. een nieuwe traktementsregeling der landmeters zou worden voorgesteld. En die verwachting is gelukkig verwezenlijkt. In den loop van dezen zomer kwam te onzer kennis, dat eene nieuwe traktementsregeling aan het Departement in bewerking was. Hoe die regeling zou worden, was ons onbekend; maar dat ze geheel zou overeenstemmen met het ontwerp van het Comité mocht worden betwijfeld. Ware die regeling ten vorigen jare door Z.Exc. voorgesteld naar aanleiding van het adres van het Comité, dan had men er

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 217