215 de dienstjaren als landmeter zullen ingaan met 1 Januari 1883 en 1 Januari 1886. In hoofdzaak stemt dus de voorgestelde regeling volkomen overeen met die van het Comité; 't is dan ook alleen in de mdeeling van de verhoogingen, dat eene afwijking bestaat, die men liever niet gewenscht had, omdat ze tengevolge heeft, dat het maximum in plaats van na 28 eerst na 30 dienstjaren zal worden genoten. Op de vergadering van het Comité, gehouden d.d. 30 Sept., kort nadat de regeling was bekend geworden, is wel de vraag overwogen, of er ook nog kans bestond, om daarin wijziging te krijgen, doch eenparig waren de leden van gevoelen, dat eene poging van onze zijde daartoe aangewend, geen succes zou hebben, waarom besloten werd, geen verdere stappen tot wijziging te doen. Waardeerende de groote verbetering, die ook zonder wijziging, bij de voorgestelde regeling zal worden verkregen, achtte het Comité het zich ten plicht Z.Exc. persoonlijk voor die regeling zijn dank te betuigen. Een Commissie van 3 leden werd daartoe aangewezen, die zich d.d. 5 October van die opdracht heeft gekweten. Wanneer nu aanstonds, als een verslag aan het bestuur van de Vereeniging is ingezonden, het Comité zal hebben opgehouden te bestaan, en tot het verleden zal behooren, is het voor hem eene blijde, eene bemoedigende gedachte, dat zijn arbeid gedurende zijn kortstondig bestaan niet vergeefsch is geweest, maar het zijne heeft bijgedragen tot een succes voor de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Waar dat succes alzoo eensdeels aan de bemoeiingen van het Comité mag worden toegeschreven, anderdeels en zeer zeker grootendeels komt daarvan de eer toe aan die heeren Kamerleden, die telken jare met klem op verbetering van de traktementsregeling der landmeters hebben aangedrongen, en zonder wier krachtigen steun die gunstige uitkomst niet zou zijn verkregen. Wij hebben dus alle redenen, aan die Heeren een woord van dankbare hulde te wijden. En hiermede M. H. zijn mijne mededeelingen ten einde; alleen rest mij nog ten slotte als Voorzitter van het Comité een woord

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 219