216 van dank in 't algemeen aan de leden voor hetgeen door hen In 't belang van de zaak is gedaan, en in 't bijzonder aan de Heeren W. J. de Haan, de Vos en Boer, aan wier niet genoeg te waardeeren ijver, werkzaamheid en toewijding het succes van het Comité voornamelijk mag worden toegeschreven. {Applaus.) De Voorzitter richt zich hierop tot het Comité met eene hartelijke dankbetuiging voor de moeite en de inspanning, die het zich heeft willen getroosten om het verkregen resultaat te bereiken. Toejuiching Ter beantwoordiging van de vraag van den heer van Hemert of er een post op de begrooting behoort voor te komen ten behoeve van een Comité voor ambtenaarsbelangen zegt de Voor zitter dat het bestuur heeft overwogen of het wenschelijk is daarvoor een permanent Comité in te stellen en stelt de vraag ot de leden van oordeel zijn, dat daartoe behoort te worden besloten. De heer van Hemert kan zich daar wel mee vereenigen maar wenscht er de voorwaarde aan te verbinden dat een lid van het bestuur zitting zal hebben in het Comité. De heer Polée vraagt voor hoe lang de Comitéleden zullen worden benoemd. Den heer Gombault komt het beter voor geen permanent Comité te hebben, daar dit zou kunnen komen te staan voor het geval, dat er geen zaken te behandelen waren, en er dan het gevaar zou ontstaan dat er naar gezocht werd, wat minder wenschelijk is. De heeren van Hemert en Polée vinden het wenschelijk, dat wanneer de behoefte zich doet gevoelen, het bestuur een Comité zal instellen en dat in dat geval de werkkring er van zal worden geregeld. In dezen zin wordt door de vergadering besloten. Bij punt g voert de heer A. J. de Groot aan dat naar. zijne meening de heer Hoffmann dit jaar als bestuurslid zou moeten aftreden, omdat deze anders 4 jaar zitting zou hebben, hetgeen z. i. in strijd is met de statuten. De Voorzitter zegt dat dit punt het vorige jaar is ter sprake

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 220