221 worden gebracht. In een opzicht valt de heer Boer hem zeer tegenhij meende in hem een democraat van het helderste water te zien, ten opzichte van de redactie is hij echter zoo autocratisch mogelijk. Als hij in de plaats van den heer Boer was, zou hij gaarne eene commissie van bijstand naast zich zien. Spreker houdt vol, dat met de meening der 58 onderteekenaars toch wel rekening had mogen worden gehouden. Hij begrijpt niet waarom men niet in zijn voorstel wil treden en wenscht dat te handhaven, wanneer het wordt ondersteund. De heer Gombault was dezer dagen getuige van een gesprek tusschen een directeur en een ontvanger der registratie, waarbij werd aangevoerd, dat de Vereeniging v. K. en L. juist omdat zij altijd onderling eendrachtig was zoo veel kon bereiken in tegen stelling van de vereeniging van registratie-ambtenaren. In het belang van onze vereeniging acht hij het daarom noodig, dat de heer Griffijn zijn voorstel intrekt. Laat de zaak rusten en laat ons zeggen: „Schwamm d'rüber." De heer Griffijn zegt, dat hij er mee begonnen is de zaak te laten rusten. De heer de Vries voert aan, dat de redacteur zeer goed voor zijne taak is berekend en dat het voorstel alleen van hem zou mogen uitgaan. Nemen wij nu het voorstel aan, dan verliezen wij onzen redacteur. De heer van der Veur heeft de toelichting van den heer Boer met veel voldoening gehoord, de aangelegenheid is voor hem in een geheel ander, in een nieuw licht verschenenhij ziet er een gunstig teeken in, dat een kring van mannen de fouten in eigen boezem wil erkennendat dwingt naar buiten waardeering af. Hij gaat mee met den heer de Vries en wenscht vast aaneengesloten te blijven. De heer Polée zegt dat het ook niet in de bedoeling lag om tweedracht te zaaien; echter kan hij niet goedkeuren zooals is gehandeld. Het oordeel mag hard klinken, maar hij acht zich verplicht te zeggen, dat de solidariteit niet door hem in gevaar is gebracht. Het deed hem leed, dat de heer Boer het protest niet heeft willen plaatsen. De heer Griffijn zegt, dat het goed is, dat de zaak werd be-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 225