223 NASCHRIFT. De hartelijke en opgeruimde stemming die tijdens de vergadering heerschte, vindt men in nog ruimere mate terug aan het gemeen schappelijk diner, waar ongeveer de helft der opgekomenen zich hebben vereenigd. Toen het uur van scheiden naderde herdacht nog de Voorzitter, de heer Hoffmann het 15-jarig bestaan van onze vereeniging met de volgende toespraak: Herinneringsdagen bezitten de eigenschap ons in eene feestelijke stemming te brengen, hun beroep op ons gevoel is krachtiger, naarmate het verleden waaraan zij doen terugdenken eervoller is. De verjaardagen van ons vereenigingsleven oefenen een be zielenden invloed op ons uit, die ten goede komt aan de belangen der groote gemeenschap waarvan wij deel uitmaken, aan den Nederlandschen Staat. Voor den dag van heden, onzen vijftienden feestdag, geldt deze uit spraak meer nog dan anders, wijl wij er een lustrum mede afsluiten. Feesten verbonden wij daaraan niet. Ik zal niet in bonte rij aan u voorbijvoeren onze kadastrale geschiedkundige feiten, daarvoor is het hier niet de plaats, doch slechts aanstippen, dat de voor vijftien jaren doelloos ronddolende eenlingen, thans, door aaneen sluiting, een macht ten goede zijn geworden in den Staat. Voor vijftien jaren bestond nog geen krachtig openbaar kadastraal leven, heden zijn zij ontelbaar, die met geheele toewijding van hun persoon, door woord en door daad, doen blijken van hunne belangstelling in het door de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde aan de orde gestelde vraagstuk. Wil met mij huldigen het drietal der onzen, waarvan helaas twee afwezig, wier initiatief wij deze heuchelijke uitkomst danken Heil! worde toegeroepen: aan de Koningh, Boer en Thonus, en driewerf heil! aan hunne schepping: „De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde", want aan haar is de toekomst, zij zal blijken te behooren tot „the fittest to survive," worstelend zal zijn overwinnen! Onze Vereeniging en dat drietal, zij deze dronk gewijd! DE VOS.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 227