23 dier voege, dat het maximum traktement na 28 dienstjaren zou zijn 2800. Ten einde echter zekerheid te hebben, dat de regeling door het comité gewenscht, ook werkelijk zou beantwoorden aan den wensch van het meerendeel der landmeters, werd goedgevonden om bij circulaire het ontwerp aan alle landmeters te doen toezen den met verzoek om van instemming daarvan te doen blijken of bezwaren kenbaar te maken. Het resultaat van die circulaire was boven verwachting. Van de 165 landmeters hebben 132 hunne volle instemming met de voorgestelde regeling betuigd, van 5 collega's is bericht ingekomen, dat ze volkomen instemden met het beginsel „be zoldiging naar dienstjaren", maar het maximum te laag terwijl 2 brieven zijn ontvangen van landmeters die het maximum te hoog vonden. Nog zijn enkele brieven ingekomen van heeren die de regeling ontijdig achtten, doch zich overigens met het beginsel wel konden vereenigen. Slechts 24 landmeters hebben, hetzij uit onverschilligheid of om andere redenen niets van zich doen hooren. Alzoo verzekerd van de instemming van nagenoeg alle land meters en daardoor gesterkt, meende het comité vrijheid te vinden, om op den ingeslagen weg voort te gaan, en de door hen ge- wenschte regeling verder uit te werken. 1 Dewijl het van groot belang was, dat het ontwerp, met het oog op de opmaking der begrooting zoo spoedig mogelijk, in elk geval tijdig aan Z.Exc. den Minister kon worden ingezonden, en het tevens in de bedoeling lag van het comité, om vooraf de uitkom sten der berekeningen door Prof. Dr. A. J. van Pesch te doen onderzoeken, waartoe Z.H.Gel. zich welwillend bereid had verklaard, was nu spoed het wachtwoord. Dank zij echter de groote voortvarendheid en niet genoeg te waardeeren ijver van den heer de Vos, konden de berekeningen intijds aan den heer van Pesch worden ingezonden. Inmiddels was door de bemoeiing van den heer Boer een con cept voor een adres aan Z.Ex, den Minister, met een memorie van toelichting, den leden van het comité ter beoordeeling toegezonden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 23