24 Ofschoon nog geen bericht van den heer van Pesch was in gekomen, werd, met het oog op den dringenden tijd, goedgevon den, d.d. 7 Mei te vergaderen tot vaststelling van het adres en de memorie van toelichting. Op die vergadering gehouden te Amsterdam, waar ook het bestuur van de vereeniging tegenwoordig was, is toen het adres en de memorie van toelichting goedgekeurd en vastgesteld. Tevens werd besloten, dat eene commissie uit het comité persoonlijk hare opwachting bij Z.Exc, den Minister zou maken op een tijdstip dat men kon verwachten dat Z.Exc. van de ingezonden stukken zou hebben kennis genomen. Nadat d.d. 25 Mei een hoogst gunstig advies van den heer van Pesch was ingekomen, welk advies reeds in het tijdschrift is opgenomen, werd d.d. 27 Mei het request aan Z.Exc. den Minister ingezonden met de navolgende bijlagen: ten le. een memorie van toelichting. ten 2e. een overzicht van de finantiëele gevolgen van het ontwerp over een reeks van 40 jaren, benevens eene opgave van het normaal bedrag der uitgaven. ten 3e. een lijst bevattende voor iederen landmeter: a. den leeftijd op 1 Januari 1899. b. het aantal dienstjaren, sedert zijne aanstelling tot adspirant- landmeter. c. het aantal dienstjaren sedert zijne aanstelling tot land meter. d. het jaar, waarin hij vermoedelijk tot 2e en 1" klasse zal worden bevorderd. e. het traktement onder de tegenwoordige regeling. het traktement volgens de ontworpen regeling op 1 Januari 1899. Ten 4e. de verklaring van Prof. van Pesch. Uit het sub. 2 genoemde overzicht van de finantiëele gevolgen wensch ik eenige cijfers te releveeren. Uit de berekeningen blijkt dat het normaal bedrag der trakte menten voor 169 landmeters zou zijn f 345,100 De uitgaven volgens de ontworpen regeling zullen in het jaar 1899 bedragen, de verhoogingen en vacaturen in den loop van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 24