27 dat hij nog geen tijd had gevonden om de stukken in te zien, maar beloofde hij aan de commissie stellig de stukken te zullen lezen en de zaak grondig te zullen onderzoeken. Met een handdruk nam de commissie afscheid om daarna hare opwachting te maken bij den heer Administrateur. De ontvangst was recht vriendelijk, maar wat meer van belang is, de commissie had geen succes. Deze Hoofdambtenaar gaf wel zijn spijt te kennen dat de tegenwoordige regeling was tot stand gekomen, en deed zich mede gelden als een voorstander van traktements-regeling naar dienstjaren, doch de finantiëele uitgaaf (volgens de berekening voor 1899 18000.woog zoo zwaar, dat Z.H.Ed.Gestr. niet te bewegen was, om aan het ontwerp zijn steun te verleenen. De heer ïnspecteur, aan wien de commissie thans een bezoek bracht, dacht er anders over. Voor dien hoofdambtenaar was de finantieele kwestie volstrekt geen ernstig bezwaar. Men kon er op rekenen dat van zijne zijde alle steun kon wor den verwachtniettemin meende hij de commissie te moeten waarschuwen, zich niet te veel illusiën te maken. En waarlijk, tot ons aller teleurstelling is gebleken, dat die waarschuwing maar al te gegrond was. Op de begrooting voor dienst 1899 zijn geene meerdere gelden voor de traktementen der landmeters uitgetrokken, en er bestaat dus althans voor dit jaar bij de Regeering geen plan, om in de bestaande regeling wijziging te brengen. Of Z.Exc. bij de vele ambtsbezigheden nog geen tijd heeft weten te vinden om de stukken te lezen, of dat wellicht de minder gunstige staat der geldmiddelen momentelijk een nieuwe regeling in den weg staat, of dat er andere redenen bestaan, waarom niet op het verzoek van het comité is ingegaan, wie zal het zeggen Men kan zich verdiepen in gissingen, doch weten doen wij het niet. Wellicht dat het antwoord van Z.Exc. op het Voorloopig verslag eenig licht zal geven. Van dat antwoord zal het grootendeels afhangen hoe verder de gedragslijn van het comité zal zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 27