28 En hiermede M. H.heb ik u eene korte schets gegeven van de werkzaamheden door het comité verricht. Moge ons doel nog niet zijn bereikt, toch verheugt het ons te kunnen wijzen op de vele gunstige teekenen die doen verwachten, dat de bestaande traktementsregeling na korten tijd zal moeten plaats maken voor eene betere regeling, voldoende aan de eischen van billijkheid en rechtvaardigheid, zooals die zijn weggelegd in het door het comité voorgestelde ontwerp van traktementsregeling naar dienstjaren. De Voorzitter, de heer Hoffmann, brengt den heer Vierkant dank voor zijn verslag, hij meent namens de vergadering en namens het corps landmeters van het kadaster te spreken, als hij dank zegt aan de leden van het comité, voor 't geen zij deden in het belang van 't corps landmeters. Nu de omstandigheden er niet toe mochten leiden, dat onmiddellijk tastbare resultaten werden verkregen, meent hij in den geest der leden te handelen, wanneer hij namens het bestuur den comité-leden verzoekt, op den door hen ingeslagen weg werkzaam te willen blijven Dit verzoek wordt door applaus van de vergadering ondersteund en de aanwezige leden van het comité verklaren zich bereid er aan te voldoen. De heer H. P. de Haan vraagt het woord om als lid van het comité er de aandacht op te vestigen, dat het leeuwenaandeel in de werkzaamheden op de schouders was gelegd van het medelid, den heer M. de Vos. Hij was het die alle berekeningen, noodig voor het samenstellen van tabellen en ontwerpen, met de grootste bereidwilligheid verrichtte en dat op een wijze die een autoriteit als Prof. van Pesch, de verklaring deed neerschrijven, dat ze door een volkomen bevoegde en met groote zorgvuldigheid zijn uitgevoerd. Spreker meent dus dat een bizonder woord van dank betuiging den heer de Vos niet mag worden onthouden. De heer Vierkant merkt op, dat hij zulks niet heeft nagelaten uit gebrek aan respect voor den arbeid van den heer de Vos, hij had dien dank willen bewaren voor het tijdstip waarop de com missie hare taak voor geëindigd zou kunnen verklaren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 28