50 van de noodzakelijke uitgaven, zou dus altijd een schadepostje opleveren voor de ambtenaren. Juist met het oog daarop hebben de bestaande tarieven, die in 't algemeen te hoog schijnen, reden van bestaan. Het door den inleider uitgesproken denkbeeld, om de van Rijks wege te verstrekken instrumenten jaarlijks ter verificatie op te zenden naar Delft, heeft niet onverdeeld zijn sympathie. Afge scheiden van de vraag of men in Delft bizonder op dergelijke ver meerdering van werk zou gesteld zijn, gelooft hij dat deze maatregel niet noodig is, omdat aan de instrumenten voor kadastrale metingen geen eischen van nauwkeurigheid gesteld kunnen worden, die een geregeld onderzoek aan een speciale inrichting zouden vorderen. Hij zou er zich mee kunnen vereenigen indien alleen de nieuw aan te koopen instrumenten in Delft werden onderzocht, de verificatiën zouden evenwel aan de landmeters zeiven moeten over gelaten worden. Te eerder zou dit kunnen geschieden omdat bij een goede methode van meten, constante fouten van de gebezigde lengtematen op de nauwkeurigheid van het werk niet van invloed kunnen zijn. De heer Hoffmann constateert dat de heer Meijer reeds onder woorden heeft gebracht wat hij meende te zeggen en hij ziet dus van het woord af. Nog vraagt de heer Vierkant het woord. Slechts schoor voetend, uit vrees dat eene afwijking van den aangenomen regel meerdere ongerechtigheden zal tengevolge hebben, wordt hem dit door den voorzitter verleend, waarop de heer Vierkant in 't midden brengt, dat al de sprekers tot nu toe reiskosten en verblijfkosten in een adem hebben genoemd. Naar zijn opvatting is dit onjuist. Het koninklijk besluit van 1884 laat wel toe dat afwijkende be palingen worden getroffen ter zake van aan sommige ambtenaren toe te kennen verblijfkosten, doch van de in dat besluit genoemde reiskosten mag niet worden afgeweken. Hij meent dus dat de landmeters hunne rechten op de bij K. B. bepaalde reiskosten moeten doen gelden. Reeds maakt een der aanwezigen zich gereed, den heer Vierkant opmerkzaam te maken op het K. B. waarbij voor de landmeters van het kadaster het K B. van 1884 buiten werking is gesteld,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 50