52 reis- en verblijfkosten van de landmeters van het kadaster toch, zijn altijd de arbeidsloonen, die zij aan kettingslepers betalen, begrepen. Daargelaten nu de vraag, of de regeling der vergoeding van reis- en verblijfkosten in engeren zin, al dan niet deprimeerend heeft gewerkt op de ambitie der landmeters, dat sober betaalde, daardoor soms onvoldoende, hulp bij het terreinwerk, tegen het belang van den dienst is, zal naar zijn gevoelen wel door niemand worden ontkend. Spreker geeft als zijn meening te kennen, dat de Ingenieurs- Verificateur, naar billijkheid geen hooge eischen kunnen stellen ten opzichte der nauwkeurigheid van een lengte-meting, wijl deze bijna uitsluitend afhangt van de geschiktheid der arbeiders en deze eigenschap kan men zeker niet verwachten van de toevallig voor handen werkkrachten, waarmee de landmeter zijn werk gewoonlijk moet verrichten. De heer W. J. de Haan verklaart zich in alle opzichten homo geen met den inleider en hij zal daarom ook voor de motie stemmen. Toch wil hij in overweging geven het nemen van een beslissing voorloopig uit te stellen. Het wil hem beter voorkomen, met het indienen van nieuwe verzoeken aan den Minister van Financiën te wachten, tot omtrent loopende zaken, als b.v. de regeling der tractementen, een beslissing zal zijn genomen. De heer Vierkant ziet van het woord af, omdat hij dezelfde opmerking had willen maken als de heer de Haan. De heer Boer kan met de bedenkingen van de vorige sprekers meegaan en in verband met de uitingen van den heer de Haan, stelt hij voor thans aan het bestuur de redactie van een motie op te dragen, die aansluit aan de hier gehouden besprekingen en waarin de wenschen der ambtenaren duidelijk zijn geformuleerd, en om die motie in de eerstkomende algemeene vergadering in behandeling te brengen. Eenstemmig wordt dit voorstel aangenomen en de debatten over het onderwerp worden gesloten. Be Secretaris. E. R. de Vries.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 52