63 De heer Colpa sluit zich geheel aan bij den vorigen spreker en ziet dus van het woord af. De heer Boer kan met de motie meegaan, doch waar blijkbaar bij de vergadering bezwaren bestaan tegen de behandeling, zou hij aan die bezwaren tegemoet willen komen, daarom stelt hij voor de motie ter kennis te brengen van de vereeniging van Ingenieurs-V erificateur. De heer Hoffmann meent dat de landmeters in de uitoefening van hun dienst feitelijk wel met de teekenaars te maken hebben, doch hij wil gaarne het voorstel van den heer Boer overnemen en de motie ter kennis brengen van de vereeniging van Ingenieurs- Verificateur. Hij vraagt dus of de vergadering kan goedvinden dat zij in den gestelden vorm wordt doorgezonden. Blijkbaar vindt dit voorstel geen onverdeelden bijval, men verlangt daarover stemming terwijl enkele leden vragen of eerst de motie nog eens kan worden voorgelezen. Als aan dit verzoek is voldaan wordt het woord gevraagd door de heeren Romijn en H. P. de Haan. De heer Romijn vreest dat een stemming in dezen allicht tot het maken van verkeerde gevolgtrekkingen aanleiding kan geven. Uit de laatste besprekingen treedt de meening op den voorgrond, dat onze vereeniging thans deze zaak niet op haar programma van werkzaamheden moet plaatsen, te minder omdat eerst sedert het vorig jaar ambtenaarsbelangen door de vereeniging zijn bevorderd. De motie (die ook z. i. een te uitgebreide strekking heeft) zou om die redenen gevaar loopen om verworpen te worden, niettegenstaande velen der aanwezigen de kwestie zelf, de aan stelling van teekenaars, gaarne beter geregeld zouden wenschen. Hij wil dus in overweging geven de motie niet te doen behandelen. De heer H. P. de Haan deelt de bezwaren van den heer Romijn. De motie is te uitgebreid en omvat te veel diverse belangen. Hij zou er dus de voorkeur aan schenken, de motie te splitsen en alleen het eerste gedeelte, dat meer bepaaldelijk betrekking heeft op de gehouden discussien, in stemming te doen brengen. De heer Hoffmann vestigt er de aandacht op hoe een paar sprekers schijnen te meenen dat hier persoonlijke belangen van de teekenaars

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 63