131 gewijze en in eene doorloopende reeks genommerd; het nommer wordt in rooden inkt in het perceel geplaatst. Dat plan, het minuutplan, blijft onveranderd. Bij het minuutplan behoort een bijblad waarop de kadasterpunten eveneens voorkomen. Hierop wordt de suppletoire toestand, door splitsing van eigendomsperceelen ontstaan, onder nieuwe nommers voorgesteld op dezelfde wijze als op het minuutplan. Dit bijblad wordt met den dag bijgehouden. De eigendomskenmerken op het minuutplan en bijblad vormen den grondslag voor de hypothecaire boekhouding, waarin de na te noemen belastingkenmerken niet worden gevonden. Voor het belastingplan wordt eene nauwkeurige kopie van minuut plan en bijblad vervaardigd. De eigendomsgrenzen komen daarop voor met in het oogloopende zware zwarte lijnen terwijl daarop door kaarteering worden gebracht en in dunne zwarte lijnen worden voorgesteld de grenzen der cultuur-perceelen, die tegelijk met de eigendomsgrenzen werden opgenomen maar waarvoor controle- metingen achterwege bleven; van welke grenzen trouwens, voor zoover ze door kromme lijnen worden gevormd, slechts de hoofd punten werden bepaald. De nommers der belastingperceelen vormen voor eenzelfde kadas trale gemeente en sectie eveneens eene doorloopende reeks. Het belastingnommer wordt in zwarten inkt geplaatst in het midden van het cultuur-perceel, het eigendomsnommer wordt ook op het belastingplan geplaatst, in het midden van het eigendomsperceel, goed in het oog loopend en in rood. De bijhouding van het belastingplan, hetwelk het tegenwoordige nette plan vervangt, geschiedt evenals thans door radeeren en in de plaats stellen, en wel door kopieering van hulpkaarten, waarop is voorgesteld de toestand der perceelen zooals die op het plan is, evenals de toestand, die daarvoor in de plaats komt. De hulp- kaarten hebben voor het eigendomsplan geen andere beteekenis, dan dat ze bevatten eene aanwijzing voor het ontstaan van het eene eigendomsperceel uit het andere. De bijhouding van het eigendomsplan geschiedt door kaarteering volgens de daarvoor ver zamelde en de reeds bestaande veld-aanteekeningen. Van het belastingplan worden kopieën vervaardigd, waarvan een exemplaar, evenals thans, wordt gedeponeerd bij de gemeente besturen. De kadastrale legger wordt ééne kolom, voor het eigendoms-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 135