158 Ongelijk was de strijd, weinig bloemen, veel distelen en doornen strooide men gedurende de lange worsteling U voor den voet, maar onwankelbaar waart gij in het geloof, dat in 't eind aan U de zege zou zijn. Gister hebt ge de weelde der overwinning mogen smaken; wij achten ons gelukkig, dat wij tegenwoordig waren bij dien triumf, onze hartelijke gelukwenschen bieden 'wij U aan, en daarbij, als eene herinnering van tijdelijk blijvenden aard, het zegeteeken dat sinds menschenheugenis overwinnaars werd vereerd. (De Voorzitter biedt den heer Boer een lauwerkrans aan.) Stormachtige toejuichingen.) M. H. Onze jaarlijksche Algemeene Vergadering verklaar ik voor geopend. Voor wordt overgegaan tot de behandeling der agenda verkrijgt de heer Boer het woord. Spreker kan niet nalaten zijne erkentelijkheid te betuigen. Het aantal opgekomen ambtgenooten heeft gisteren zijne verwachting overtroffen; de belangstelling bleek groot te zijn. Hij had niet verwacht dat allen hadden ingestemd met het denk beeld, al was hij ook overtuigd van den steun der overgroote meerderheid van zijne ambtgenooten. De moeite door spreker jaren lang gedaan in de richting waarin de vergadering zich gisteren heeft uitgesproken, de strijd voor het toekennen van bewijskracht aan het te vernieuwen kadaster, had wel distels opgeleverd, toch was het een aangename strijd geweest. Wanneer men die moeite ziet op prijs stellen op eene wijze als heden geschiedt, dan wordt men daarvoor gevoelig. Spreker besluit met een woord van dank voor de blijken van sympathie hem zooeven geschonken. De Voorzitter geeft in overweging geen pauze te houden tusschen de behandeling van de verschillende punten der agenda, met welke regeling de vergadering zich vereenigt. De Voorzitter doet mededeeling van den inhoud van een inge komen schrijven van den Oud-Voorzitter der Vereeniging, den heer J. T. Hessels, waarin deze, naar aanleiding van de hem bij ge legenheid zijner veertigjarige ambtsvervulling gebrachte hulde, zijne beste wenschen aanbiedt voor den bloei der Vereeniging en haar streven en werken, hem zoo volkomen sympathiek.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 162