159 Overgaande tot de behandeling der punten op de agenda voor komende, wordt door den Secretaris voor de notulen der vorige vergadering verwezen naar het verslag daarvan, opgenomen in het Tijdschrift, Jaargang XV, afleveringen 5 en 6. Daarna brengt de Secretaris uit een Verslag van den toestand der 1 ereeniging en de handelingen van het bestuur over het vereenigings- jaar 1900. Het getal leden bedraagt 192, waarvan 147 in Nederland, 44 in Indië en 1 in Transvaal; het getal abonnenten op het Tijdschrift 53, waarvan 23 bij den boekhandel. De vermeerdering van het aantal leden bedraagt 6, tegenover eene vermindering der abon nenten van 7. De correspondent in Ned.-Indië, de heer Sur in ga te Batavia, heeft weer aanspraak op onzen dank voor de- wijze, waarop hij zich van zijn taak kweet. De heer Greeve, correspondent voor België, te Antwerpen, be hartigde onze belangen daar te lande. Het Bestuur vergaderde twee malen: n.l. in Maart en in Juli. De financiëele toestand der Vereeniging is gunstig. Het batig saldo over 1899 bedraagt 407,815 of ƒ362,58 minder dan het voorgaande jaar; deze vermindering was te voorzien door buiten gewone uitgaven. De belegging der kasgelden had als gewoonlijk plaats in de Rijkspostspaarbank. Het Bestuur heeft een gelukwensch uitgebracht aan den Oud- Voorzitter der Vereeniging, den Ingenieur-Verificateur Hes seis, bij zijne 40-jarige ambtsvervulling. Dankbaar herinnerende de diensten aan de Vereeniging bewezen en den steun, dien zij nog steeds in haar streven ondervindt, gevoelde het Bestuur zich gedrongen den geachten jubilaris met Flora's kinderen te huldigen en mondeling te gaan gelukwenschen. De heer Hess els stelde blijkbaar deze oplettendheid zeer op prijs en betuigde zijne voortdurende sympathie met ons streven. De heer Kwisthout, Ingenieur-Verificateur, ontving mede op denzelfden dag de gelukwenschen van het Bestuur; bij een ont vangen antwoord betuigde ook deze jubilaris, dat de bloei van onze Vereeniging hem zeer ter harte gaat. Het comité in zake de traktementsregeling der landmeters heeft

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 163