162 bestaat echter nog. Mocht tegen het einde des jaars de moeilijk heid niet tot oplossing zijn gebracht, dan zal het aanbeveling ver dienen om vóór 1 Januari 1901 nog eene verklaring in te dienen, dat men wenscht gebruik te maken van de bepalingen der wet van 98, waartoe onlangs op nieuw de gelegenheid is geopend door de wijzigingswet van Juni 1900. De hoop, die ten vorigen jare werd uitgesproken, dat de Nota- riëele Vereeniging uitvoering zou kunnen geven aan hare besluiten tot het doen houden van een debat over de wenschelijkheid van de invoering van een kadaster met bewijskracht, is verwezenlijkt en wel met het thans bekende resultaat. Een verslag van de op 29 September gehouden vergadering zal, naar we hopen, spoedig verschijnen. Bij het Bestuur kwam de mededeeling in van het oprichten van eene aan het Centraal Bureau voor Sociale Adviezen verbonden Woning-Commissie met eene uitnoodiging tot steun in den vorm van eene bijdrage. Een bedrag van 10,werd hiertoe ingezon den onder opmerking, dat de wenschelijkheid van het verstrekken van een jaarlijksche bijdrage door de Algemeene Vergadering moet worden beoordeeld. Eene dankbetuiging werd ontvangen van de Nederlandsch-Zuid- Afrikaansche Vereeniging voor de ingekomen gift van f 100,—. Uitnoodigingen werden ontvangen tot bijwoning van een verga dering op 28 Februari 1900 van het genootschap Architectura et Amicitia te Amsterdam, waarin eene voordracht werd gehouden door den heer Koole te Vlissingen over verbetering van het onderwijs tot vorming van technici. De Voorzitter heeft aan deze uitnoodiging gevolg kunnen geven. Van den Voorzitter der Vereeniging „des Géomètres-Experts de France" kwam eene uitnoodiging in tot bijwoning van eene inter nationale bijeenkomst te Parijs van deskundigen op het gebied der geodesie, waaraan tevens een bezoek aan de tentoonstelling zou zijn verbonden. Door omstandigheden kon hiervan geen gebruik worden gemaakt. De bibliotheek bezit thans een exemplaar van het Tijdschrift der Nederlandsche Heidemaatschappij en is door schenking verrijkt met het laatste deel van: „Die Triangulation von Java, ausgeführt vom Personal des Geographischen Dienstes in Niederlandisch Ost-Indiën.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 166