164 eventueele benoeming zou willen aannemen en daar de redactie gaarne door hem wordt nedergelegd, zou hij om die reden het mandaat hebben aanvaard. De stemmen op hem uitgebracht be schouwt hij als door deze omstandigheid bepaald. Hij geeft den heer Gombault ernstig in overweging om zijn aarzeling te over winnen, hij toch is de aangewezen man. De Vooizitter vraagt den heer Gombault vergunning om te mogen mededeelen dat hij zich bereid verklaart in het belang der der Vereeniging het voorzitterschap te aanvaarden. De heer Gombault zal zich bij den sterken aandrang de keuze laten welgevallen; wijl hij meent niet te mogen weigeren de Ver eeniging ten dienste te zijn, haar, in haar streven te steunen. De Voorzitter wenscht de vergadering en de geheele vereeniging geluk met het genomen besluit. Bij punt <7, voorziening in de redactie, doet de heer Boer het voorstel om de redactie op te dragen aan eene Commissie van redactie bestaande uit twee personen. Daargelaten of dit in 't alge meen gewenscht is, in een tijdperk van overgang tot eene andere richting is dit van bijzonder belang. De heer de Groot zegt, dat voor eenige jaren een dergelijk voor stel is gedaan; het komt spreker gewenscht voor dat de geheele verantwoordelijkheid bij één persoon moet berusten en dat deze dan enkelen vraagt om mede te werken. De Voorzitter vraagt of het sprekers bedoeling is dat door de Vergadering die enkelen zullen worden aangewezen. De heer Boer acht het noodig dat voor het ontvangen van stuk ken en voor de algemeene verantwoordelijkheid er een hoofdredac teur is aangewezen en dat deze een mederedacteur naast zich heeft. Heeft de vergadering tegen eene dergelijke regeling geen bezwaar, dan vindt spreker het beter om aan het bestuur over te laten een mederedacteur te benoemen en door de vergadering thans te doen bepalen dat voor ieder der redacteuren het salaris op de helft van het geheele bedrag zal worden vastgesteld. De vergadering vereenigt zich geheel met de regeling, zooals die door den heer Boer wordt voorgesteld. Punt h. Motie in zake de vergoeding van reiskosten aan de landmeters van het kadaster. De voorzitter geeft in overweging de debatten over het onder-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 168