166 Ambtgenoot Hoffmann, nu ge op het punt staat Uwe betrekking van voorzitter neer te leggen, moet ik ook namens ons mede bestuurslid een kort woord tot U richten. De periode van Uw bestuurslidmaatschap en van Uw voorzitter schap is voor onze vereeniging in meer dan één opzicht van bijzonder gewicht geweest. Niet alleen de belangen van het dienstvak, ook die van zijne ambtenaren en sommige maatschappelijke belangen zijn telkens en bijna voortdurend aan de orde geweest, méér meen ik te mogen zeggen, dan in eenig ander tijdperk in het leven van onzen bond. Dat is alleen mogelijk geweest, doordat we in U iemand hadden, die ten allentijde bereid was zijn arbeidsvermogen in dienst te stellen van het vereenigingsbelang. Ambtgenoot Hoffmann, ge hebt veel voor de vereeniging gewerkt, daarvoor hebt ge aanspraak op ons aller erkentelijkheid; ik betuig U deze, namens mijn medebestuurslid en voor mijzelf. Ook voor de wijze waarop ge U tegenover ons hebt gedragen zijn we U dank verschuldigd; ge hebt onze taak altijd zooveel mogelijk verlicht, Uwe verhouding tegenover ons was altijd hartelijk en welmeenend, het is ons hierdoor recht aangenaam geweest met U samen te werken. Dat tijdperk zal bij ons eene aangename her innering achter laten; wij blijven ons in Uwe vriendschap aanbevelen. De heer Gombault gevoelt behoefte om zijne instemming uit te spreken met de dankbetuiging aan den heer Hoffmann; ook uit de vergadering moet een stem opgaan om den aftredende hulde te brengen en al moge hij ook als voorzitter zijn afgetreden, als lid der Vereeniging blijft hij ons steunen. De Voorzitter zegt dat tegenover zooveel hulde een woord van dank voor de door hen geschonken steun en belangstelling past, aan wie met hem samenwerkten; de hulde zelf brengt hij over op den heer Boer, wiens opwekkend voorbeeld naar hij hoopt, meer deren onder de leden zal bewegen in de goede richting te streven. Tijdens deze wisseling van plichtplegingen was de vergadering op welgekozen oogenblikken verre van karig met hare toejuichingen. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de jaarlijksche bijeenkomst. De Secretaris: M. DE VOS. Leeuwarden, October 1900.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 170