55 aantal secundaire punten kon vastgesteld worden, werd met de hoek metingen een aanvang gemaakt. Behalve het hierboven vermelde terrein werd door deze ploeg ook het terrein beoosten Flierenberg verkend. Waarnemingen werden volbracht op de stations Doornenburg, Duiven, Didam en Arnhem, waar tevens de noodige centreeringsmetingen werden verricht. Bovendien werden nog centreeringsmetingen uitgevoerd te Lobith, Hetten- heuvel en Imboscb. De inrichting van bovengenoemde stations geschiedde wederom tijdens de metingen. Ter plaatse van het signaal Hettenheuvel, dat vervallen was, werd een tamelijk zwaar geconstrueerde pyramide, geschikt voor het doen van waar nemingen, gebouwd. Bij signaal Imbosch werden eenige werken uitgevoerd tot beteugeling van de zandverstuiving. In het begin van October keerde deze ploeg te Delft terug. Het aantal punten, thans geheel of gedeeltelijk door secundaire metingen bepaald, bedraagt ongeveer 150. Door de beide ploegen, die de primaire metingen uitvoerden, werden ook waarnemingen gedaan ten dienste der secundaire driehoeksmeting. Door de eerste ploeg werd daartoe, tijdens de metingen op de hoofd stations, voor zoover de gelegenheid dit toeliet, op een 30-tal kerktorens ingesteld. Door de tweede ploeg werden op de door haar betrokken stations zooveel mogelijk alle richtingen bepaald, die voor de secundaire driehoeks meting van belang zouden kunnen zijn; daarbij werd rekening gehouden met den rang, dien de verschillende punten waarschijnlijk in die driehoeks meting zullen innemen. Op de stations Lochem, Zelhem, Aalten en Silvolde zullen op deze wijze alleen nog enkele aanvullingsmetingen noodig zijn, om daar de secundaire waarnemingen te voltooien. Voor de secundaire driehoeksmeting werden nog twee baken voor basismeting aangeschaft gelijk aan de in het voorgaande jaar door Gebr. Caminada geleverde. Omtrent de wijze van werken, die bij de uitvoering der secundaire driehoeksmeting gevolgd wordt, kan het volgende worden medegedeeld. In de secundaire driehoeksmeting worden zooveel mogelijk alle kerk torens en andere hooge gebouwen opgenomen. Waar dergelijke gebouwen, die tevens de gelegenheid aanbieden om het hoekmeetinstrument voor het uitvoeren van waarnemingen op te stellen, te ver van elkander verwijderd liggen, worden bovendien geschikte punten op het terrein als driehoekspunten aangenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 59