68 deze zich opdoen en wier reclames slechts effect hebben tusschen hen en de naaste buren. Na afloop van de technische werkzaamheden wordt het kadastrale plan gedurende drie maanden ten gemeentehuize ter visie gelegd voor de belanghebbenden. Worden in dat tijdvak geene reclames ingediend, dan worden de uitkomsten der meting geacht met de grensbepaling overeen te stemmen. Reclames wegens materieele abuizen kunnen echter altijd nog worden ingebracht. Na afloop der vernieuwing of herziening van het kadaster in eene gemeente, moet elke verandering in de grenzen, vóór dat zij op de plans wordt gebracht, geconstateerd zijn bij een proces-verbaal van grensregeling, opgemaakt in tegenwoordigheid van de partijen of hunne gemachtigden en door hen voor deugdelijk verklaard. Over de werking van deze pas uitgevaardigde wet zal eerst later kunnen worden geoordeeld. Voor Elsass-Lothringen is bij de wet van 31 Maart 1884 bepaald dat het kadaster zal worden verbeterd, hetzij door eene eenvoudige herziening, hetzij door vernieuwing gegrond op eene algeheele perceelsgewijze hermeting. Waar de vernieuwing heeft plaats gehad, wordt aan het kadaster bewijskracht toegekend ten opzichte van de eigendomsgrenzen De vernieuwing zal geschieden: ambtshalve, waar de kadaster-commissie de eenvoudige herziening niet doeltreffend acht; op verzoek van het gemeente-bestuur of van de meerderheid der grondbezitters, welke minstens2/3 van de oppervlakte vertegenwoordigt. Nadat de herziening van het kadaster in het geheele land is afgeloopen, zal de vernieuwing alleen nog geschieden op verzoek van het gemeente-bestuur. Waar de vernieuwing van het kadaster plaats heeft, betaalt de gemeente, behalve de belooning van den scheidsman en van de met het doen van aanwijzing en belaste personen wanneer de vernieuwing ambtshalve geschiedt 3/io en wanneer zij op verzoek is ondernomen 6/io van de kosten van de vernieuwing. De kosten van de grensuitzetting komen ten laste van de grond eigenaren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 72