76 gedeelten en aan de gedeelten, welke van de perceelen zijn over gebleven, nieuwe nommers; die nieuwe perceelnommers worden in de boekhouding als zelfstandige perceelen behandeld en de oude perceelen worden dadelijk als vervallen beschouwdbij de opmeting worden aan de nieuwe perceelen de door den bewaarder aange wezen nommers gegeven. De Staatscommissie van 1887 tot voortzetting der herziening van het Burgerlijk Wetboek keurt het voorstel van de Staats-commissie van 1867 af. (Toelichting van het ontwerp voor het 2e boek van het B. W. pag. 564 en v.) Zij zegt er o. a. van: „Dat stelsel is reeds dikwerf bestreden en "tiet thans ingediende „ontwerp heeft er zich dan ook geenszins mede vereenigd. Wie „het zijne heeft gedaan om den waarborg te erlangen, dien de „openbaarmaking bestemd is te geven, moet zich niet meer be drogen kunnen zien, allerminst ten gevolge van omstandigheden, „die hij niet beheerschen kan." Zij laat den eisch varen dat de onroerende goederen in de hypotheken en in de notarieele acten naar hunne kadastrale kenmerken moeten worden aangeduid. In DuitschlandFrankrijk en Genève ziet men niet op tegen het toepassen van het eerste der door de Staatscommissie van 1867 genoemde middelen, doch men laat het uitbakenen en in kaart brengen van de nieuwe grenzen door anderen dan de ambtenaren van het kadaster toe; door personen, die men hier particuliere landmeters zou noemen. Het beperkt getal der ambtenaren van het kadaster levert alsdan geene moeilijkheid op. Door voor te schrijven dat de nieuwe grenzen moeten zijn afge beeld op eene bij de acte over te leggen kaart, vordert men het inleveren van een bewijsstuk van hetgeen contractueel is geregeld. Hieromtrent geldt wat hiervoor op pag. 71 en 72 is gezegd met betrekking tot de contractueele vaststelling van reeds bestaande grenzen. Eene verwijzing daarnaar moge hier volstaan. Aan het einde der beschouwingen over het eigendomskadaster in Genève, Frankrijk en Elsass-Lothringen wordt hier herhaald: Voorschriften, betrekkelijk het bewijs van de contractueele regeling van bestaande grenzen en van later ontstaande nieuwe eigendoms- grenzen, kunnen evengoed worden gegeven waar men een bezits- kadaster heeft, als waar een eigendomskadaster is ingevoerd; dwang tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1900 | | pagina 80