105 Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën, geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Ver- eeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, als rechtspersoon erkend door het Koninklijk Besluit van 4 December 1887 n°. 23, dat de uitbetaling van de traktementen der Ingenieurs-Verificateur en der Landmeters van het Kadaster geschiedt maandelijks en in geval van overlijden aan hunne erfgenamen of rechtverkrijgenden niet verder dan over de maand, waarin dat overlijden is voorgevallen; dat op genoemde ambtenaren derhalve niet wordt toegepast de bepaling van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 14 Maart 1816 n°. 88, waarbij recht is verleend op de uitbetaling van het trakte ment voor het volle bedrag van het kwartaal, waarin het overlijden heeft plaats gehad en zij dus te dezen aanzien onder veel ongunstiger omstandigheden verkeeren dan andere ambtenaren ressorteerende niet alleen onder andere departementen van algemeen bestuur, maar ook onder dat van Cwe Excellentie; dat het voor genoemde ambtenaren van het Kadaster zeer wen- schelijk is, dat voor hen de gunstige bepaling worde toegepast en dat adressant zelfs in de meening verkeert, dat daarop eenige aanspraak zou kunnen worden gemaakt op gronden ontwikkeld in eene toelichting bij dit verzoekschrift gevoegd; Bedenen waarom adressant de vrijheid neemt zich tot Uwe Excellentie te wenden met het beleefd verzoek maatregelen te willen nemen, tengevolge waarvan aan de Ingenieurs-Verificateur en aan de Landmeters van het Kadaster de keuze worde gelaten om hun traktement te ontvangen maandelijks of driemaandelijks, maar waardoor in geval van overlijden de uitbetaling aan hunne erfge namen of rechtverkrijgenden worde verzekerd van het nog niet genoten deel der bezoldiging over het loopende kwartaal. 't Welk doende, enz. Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, G. W. Gombault, Voorzitter. W. J. de Haan. M. de Vos, Secretaris. s-Gravenhage, Zutfen, Leeuwarden, 14 Mei 1901.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 107