123 te Aalsmeer naar de puntenBrederode, Naarden, Mijdrecht, Berkheide en Langeveld; te de Rijp naar de punten: Schoort, Monnikendam, Brederode en Castricurn te Castricurn naar de punten: Schoort, Monnikendam, Brederode en de Rijp. Op de waarnemingsstations en bovendien op de hoekpunten Lemeler- berg, Koningsbelt, Imbosch, Wijhe, Veluwe, Schoort, Edam, Nieuwe Niedorp, Oosterland, Westerland en Workum werden door deze ploeg centreeringsmetingen uitgevoerd. Half September eindigden de terreinwerkzaamheden voor deze ploeg. Op de genoemde stations, waar metingen zijn volbracht, werden door de 1ste ploeg nog 14 en door de 2de ploeg 65 richtingen naar torens bepaald om te dienen bij de metingen van lagere orde. Bij de driehoekspunten Berkheide, Teunisduin en Schoort, welke op de duinen zijn gelegen, moesten eenige voorzieningen tegen verstuiving worden uitgevoerd. Door een van de ploegen, belast met het werk voor de secundaire driehoeksmeting, werden op de tusschenpunten Tilburg en Hilvarenbeek kleine aanvullingsmetingen volbracht, welke noodig waren voor de bere kening van de centreeringselementen op deze stations. De herleiding der waarnemingen en de berekening van het driehoeksnet werd voortgezet. Voor de definitieve berekening wordt het Nederlandsche net van drie hoeken verdeeld in drie groepen, zooals op de bij dit verslag gevoegde kaart is aangewezen. Voor de eerste en tweede groep zijn de waarnemingen ter bepaling van het hoofddriehoeksnet geheel compleet en ook op enkele kleinigheden na, de metingen voor de tusschenpunten in dit gedeelte van het net. Voor de eerste groep zijn de metingen ter bepaling van het hoofdnet herleid tot de centrums der stations, en is de vereffening van dit gedeelte van het net in bewerking. Als voorloopige basis werd bij de berekening ingevoerd de zijde UbagsbergKlifsberg, zooals die volgt uit de Bonner basis, welke in 1892 werd gemeten, door middel van de driehoeken van de «Königlich Preussische Landestriangulation» welke den schakel vormen tusschen deze basis en de genoemde zijde van het Nederland sche net. In deze groep komen voor 43 hoekpunten, waarbij er een is namelijk Hinsbeck, waar de waarnemingen werden uitgevoerd door officieren van de «Trigonometrische Abtheilung der Königlich Preussische Landesauf- nahme» evenwel op geheel gelijksoortige wijze en in hetzelfde tijdvak als de waarnemingen op Nederlandsch gebied.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 123