124 Door de verbindingslijnen van deze 43 hoekpunten worden 62 onderling onafhankelijke driehoeken gevormd; éénmaal komt het voor, dat de beide diagonalen van een vierhoek in de figuur van het net zijn opgenomen) en van het totaal aantal hoekpunten zijn er 20 centrale puntende figuur moet dus voldoen aan 83 voorwaarden. Uit de stationsgewijze vereffeningen van de waarnemingen op de 43 hoekpunten volgt voor de waarde van de middelbare fout in eene aldus vereffende richting een bedrag van 0",22 terwijl uit de sluitfouten der 62 driehoeken voor deze zelfde middelbare fout wordt afgeleid een bedrag van 0",31. Met het voor den druk gereedmaken van de uitkomsten der waar nemingen in de beide eerste groepen van driehoeken werd voortgegaan. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden voor de secun daire driehoeksmeting werden in 1900 voortgezet in aansluiting aan hetgeen in het vorige jaar was geSthied. Omtrent den aard van de werkzaamheden op het terrein zij opgemerkt, dat daaronder voorkomen: de verkenning der hoekpunten; de onderhan delingen met eigenaren van gebouwen en terreinen; het maken van inrichtingen noodig voor het uitvoeren der hoekmetingen zoowel op ge houwen als op den vlakken grond; het uitvoeren van de hoekmetingen voor het driehoeksnet en van de locale metingen ter bepaling van cen- treeringselementende herleiding van de waarnemingen. Een ploeg, samengesteld uit den ingenieur van Eyk Bijleveld als chef en den ingenieur Bijl, zette de verkenning voort in liet oostelijk gedeelte van Gelderland en voltooide de metingen op de stations Doetin- chem, Hettenheuvel, Silvolde, Zelhem, 's Heerenberg en Ketterden. De tweede ploeg, samengesteld uit de landmeters Bingen en Kwist- hout, zette de werkzaamheden voort in het oosten van Noordbrabant en in Limburg. De verkenning werd door deze heeren te zamen uitgevoerd; in de maanden Juli en Augustus werden de studenten Cramer en Roelofsen aan hen toegevoegd; zoodat er in dien tijd twee ploegen voor het uit voeren der metingen door hen gevormd werden. Bij de regeling der werkzaamheden moest rekening gehouden worden met. de omstandigheid, dat de toren van Nederweert in den zomer van 1900 verbouwd zou worden. Voordat de spits van dien toren afgebroken werd, konden de metingen daar voltooid worden met gebruikmaking van de inrichting, welke daar voor de melingen 1ste orde werd aangebracht. Behalve in Nederweert werden hoekmetingen uitgevoerd op de stations Montfortsche berg, Roermond, Klifsberg, Posterholt, Bosch heide, Malbeek,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 124