DE RECHTSTOESTAND DER AMBTENAREN. In het gebouw voor den Werkenden Stand werd gisteravond (l) gehouden een openbare vergadering, waarvoor de oproeping was uitgegaan van een aantal vereenigingen van ambtenaren. Als sprekers waren uitgenoodigd Mr. Th. Heemskerk en Mr. J. A. Levy, ter inleiding van het onderwerp „De Rechtstoestand der Ambtenaren" De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van de vereeniging van leeraren aan de openbare middelbare scholen te Amsterdam, den heer J. de Vries, die in zijn openingswoord een uiteenzetting gaf van hetgeen geleid heeft tot het beleggen dezer bijeenkomst. Het was der vereeniging van leeraren namelijk gebleken, dat het niet alleen den leeraren doch ook ambtenaren behoorende tot andere categorieën ontbreekt aan rechtszekerheid, meer in het bijzonder in verband met het ontslag uit hun ambt. Daarom heeft de vereeniging, waarvan spreker voorzitter is, getracht samenwerking te verkrijgen met andere vereenigingen van ambtenaren, en het resultaat dier pogingen is geweest deze vergadering, waarvooreen uitnoodiging werd gericht tot de leden der hier ter stede bestaande ambtenaarsvereenigingen. De heeren Heemskerk en Levy hadden zich onmiddellijk bereid verklaard in deze bijeenkomst als sprekers op te treden. Het was het comité evenwel niet gelukt een spreker van katholieke richting te krijgen. Het eerst kwam aan het woord Mr. Th. Heemskerk, die voorop stelde dat, moge het onderwerp van belang worden geacht, te oordeelen naar de talrijke opkomst, ter vergadering, het hier toch niet geldt een vraagstuk, dat «op den nagel brandt». Urgent is het vraagstuk niet, omdat er omtrent machtsmisbruik tegenover de ambtenaren behoudens enkele uitzonderingen niet valt te klagen. Spr. verwees naar het praeadvies, uitgebracht in de Juristenvereeniging door Mr. Fokker, waarin deze materie wordt behandeld. Zie, Algemeen Handelsblad van 18 Mei 1901. Avondblad. Tweede Blad. en Tijdschrift voor K. en L. Jrg. 1901. 2e Afl. blz. 57.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 127