133 Nadat van de bestuurstafel de toezegging was gedaan, dat met de op merking van den heer Ketelaar rekening zou worden gehouden, werd de motie aangenomen. De vergadering, die druk bezocht was, werd hierna gesloten. Het Comité, dat de vergadering van 17 Mei voorbereidde, ter opwekking van belangstelling voor een wettelijke regeling van den rechtstoestand dei- burgerlijke ambtenaren en beambten, doet in overeenstemming met. den wensch dezer vergadering pogingen om een Bond van ambtenaars- vereenigingen te stichten, welks taak het zal zijn, het tot stand komen van deze wettelijke regeling te bevorderen. De bedoeling is dien Bond zoo eenvoudig en goedkoop mogelijk in te richten, opdat alle vereenigingen kunnen toetreden. Hoofdzaak is, dat er een Bondsbestuur wordt gevormd, uit een gering aantal personen bestaande, in dezelfde plaats woonachtig, en gerechtigd zich namens duizenden ambtenaren tot Begeering en Ver tegenwoordiging te richten, en verder datgene te doen, wat noodig is om de gewekte belangstelling levendig te houden en de zaak tot het doel te voeren. Dezer dagen (omstreeks 11 Juni 1.1.) heeft het comité, bestaande uit de heeren J. de Vries, C. T. Knottenbelt, C- de Witte, C. Thomassen en C. Grond houd, een uitnoodiging gezonden aan de besturen van vereenigingen, welker adressen bekend zijn, om tot de stichting van be doelden Bond mede te werken. Een concept der statuten is bij die uit noodiging gevoegd. Alle vereenigingsbesturen, die geen uitnoodiging ontvangen hebben, worden verzocht hun adres op te geven aan den heer C. Grondhoud, 3e Helmersstraat te Amsterdam. Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. Ch. A. Yogi er. Prof. Dr. Geodatische Uebungen für Landmesser und Ingenieure. Zweite erweiterte Auflage, Zweiter TheilWinter- übungen. Mit 25 eingedruckten Abbildungen. Berlin 1901. Verlagsbuchhandlung Paul Parey. Preis 5.50 mark. Het eerste deel van dit werk is in den zomer van 1899, onder den titel „Feldübungen" (Preis 9 Mark) verschenen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 133