135 F. Sterneberg. Wirkl. Geh. Rat und I. Peltzer. Oberlandes kulturgerichts-Rat. Das Verfahren in Auseinandersetzungs- angelegenheiten. Im auftrage des Kgl. Ministeriums für Land- wirthschaft, Domanen und Forsten. Zweite Auflage. Neu bearbeitet. Kleine Ausgabe. Rerlin 1901. Verlagsbuchhandlung Paul Parey. Preis 3.25. Dit boek geeft een overzicht, in artikelsgewijs samengestelde hoofdstukken, van alle voorschriften die in Pruisen op het gebied der landverlegging zijn uitgevaardigd, onder verwijzing naar de wetten, besluiten, verordeningen, beschikkingen, beslissingen, perio dieken enz. enz. enz., waarin het onderwerp wordt behandeld of die met het onderwerp verband houden. Frederik van Eeden. Binnenlandscke kolonisatie. Amsterdam 1901. W. Versluijs. Prijs 0.20. Een overdruk van het bekende opstel, dat in het Tweemaande- lijksch Tijdschrift heeft gestaan. Onttrekking van water door de planten aan den bodem en verlies door verdamping. Tijdschrift der Nederlandsche Heidemaatschappij. Jrg. 1901. Afl. 2. Leiden. J. M. N. Kapteijn. Dit rapport, opgemaakt door de Directie der Nederlandsche Heide maatschappij, strekt tot antwoord op een vraag van den Minister van Binnenlandsche Zaken tot het Dagelijksch Bestuur dier Maat schappij gericht, of het wellicht wenschelijk moet worden geacht, ten opzichte van het onttrekken van water uit de duinen, ten behoeve van water verzorging der steden, eenige bepaalde voorwaarden te stellen. K. Meijer Wiersma. Mr. Burgerlijk Wetboek. Groningen. Noordhof. Prijs ƒ2.geb. ƒ2.50. Deze uitgaaf geeft naast den thans geldigen, ook den vroegeren inhoud der gewijzigde artikels. De gewijzigde tekst is door onder streping aangegeven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 135