PAPIER EN PAPIERONDERZOEK, HET PAPIER ONZER KADASTRALE ARCHIEVEN. Ein grosser Theil der geistigen Erzeugnisse unserer Zeit ist der Gefahr baldiger Vernich- tung ausgesetzt. A. Martens. Een der meest algemeen verspreide voortbrengselen van mensche- lijke nijverheid is ongetwijfeld het papier, in groote verscheidenheid van aard en vorm wordt het ons ter voorziening in onze geestelijke en stoffelijke behoeften aangeboden. Veelal belooft wat men aanbiedt echter meer dan waaraan het kan beantwoorden, zonder dat nog van vervalsching mag worden gesproken; een uitdrukking die ten opzichte van het papier een f1) Geraagpleegde literatuur D. Grothe. Mechanische Technologie. 1898. P. van der Burg. Keuring van Papier. Vragen des Tijds. 1891, December afle vering; 1898, Mei aflevering. A. H. Berkhout. Ons Papier. De Ingenieur. 1892. n°. 49, 50, 51, 52. M. Greshoff. Over de deugdelijkheid en het onderzoek van Papier. Leiden J. M. N. Kapteijn, 1897. P. Ferman. Een en ander over Papieronderzoek. Nieuwsblad voor don Boekhandel. 1898. n°. 59 en 61. Koninkl. Ned. Papierfabriek te Maastricht. Beschouwingen over Normaalpapier. Maart 1892. (Album met monsters normaalpapier.) Nieuwe Rott. Courant. De welwillend van het Bestuur der Vereeniging tot be vordering van Fabrieks- en Handwerksnijverheid te Rotterdam in bruik leen ontvangen verslagen, van de door den heer J. Stufkens Lzn. op 21 April en op 17 November 1892 in die vereeniging gehouden voordrachten over: a. papierfabricage, b. papier onderzoek. Normal-Papier. Sammlung der Vorsehriften fiir amtliche Papier-und Tinicnprü- fung in Preussen. Verlag der Papierzeitung. Berlin W. 9. Potsdamerstrasse 134. (Met afbeeldingen).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 137