14 Sinne der Interessenten die billigste Arbeitsleistung gewahrleistet wenn „der Kulturtechniker und der Landmesser in einer und derselben „Person vereinigt sind. (Encyclopadie und Methodologie der Kul- „turtechnik. 1883. F. W. Dünkelberg. zweiter Band. Seite 319). „Uit het geheele werk zal men moeilijk een aanhaling, meer op „onze toestanden toepasselijk kunnen overnemen. „Ten slotte zij opgemerkt, dat uit de landverlegging noodwendig „voortvloeit, een kadaster met bewijskracht. „Men behoeft geen landmeter te zijn om te kunnen begrijpen, „dat een verloren geraakte grens in een geconsolideerd terrein nauw „keurig kan worden hersteld, dat de technische gegevens volledige „bewijskracht moeten hebben". Op grond der voorafgegane beschouwingen geven wij den volgen den weg in overweging ter verkrijging van het radicaal van geodeet- kuituurtechnicus. Van de candidaten die met dit doel voor oogen de landhuishoud kundige instelling van onderwijs te Wageningen wenschen te bezoe ken, wordt gevorderd ten einde toegelaten te worden tot een voor bereidingsklasse, een bewijs van voldoend afgelegd eindexamen eener hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus, in het bijzonder voor wis- en werktuigkunde, natuurkundige wetenschappen en recht lijnig teekenen. De voorbereidende cursus duurt één jaar, gedurende welken termijn aan den candidaat gelegenheid wordt gegeven, aan het einde gekomen, over te leggen de navolgende proefstukken. Ie, een veldwerk van een geheel zelfstandig opgenomen terrein, g>"./ot minstens 25 hectaren, waarin minstens 25 eigendomsperceelen gelegen zijn; 2e, een uit dit veldwerk nauwkeurig opgemaakte kaart, houdende de schaal 1 a 1000; 3e, een tabellarisch uitgevoerde dubbele inhoudsberekeuing der eigendomsperceelen, met daarbij behoorende blokberekening van het geheele terrein. 4e, het lengteprofiel, de dwarsprofielen en de situateekening met bijhoorende waterpassingstabel van een zelfstandig gewater- pasten weg ot waterloop van minstens 3 kilometer lengte. Deze voorbereidingsklasse wordt ingesteld ten einde zich te vergewissen of de candidaat aanleg bezit voor zijn toekomstig beroep. Nader wordt te zijner tijd door de betrokken bestuursafdeeling

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 14