Afronding van Eigendommen. In landbouwkringen wordt al meer en meer gepropagandeerd voor de landhuishoudkundige hervorming der landverlegging. Op de 58e Algemeene Vergadering der Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw, gehouden te Wageningen tijdens de feestviering van het 25-jarig bestaan der Rijkslandbouwschool, leidde de heer J. de Koning van Hilversum in, het punt: „Samenkoppeling en verdeeling van gronden tot het verkrijgen van afgeronde eigendommen". Belangstellenden, die zich op de hoogte mochten willen stellen van de door den heer de Koning over het onderwerp geleverde beschouwingen, en van de beraadslaging die het gevolg was zijner voordracht, ltunnen hunne weetgierigheid bevredigen door kennis te nemen van de verslagen van genoemde Maatschappij. De meridiaan van Quito. Met de nieuwe meting van den meridiaan van Quito is een aanvang gemaakt, nadat door de Fransche Regeering de voor de uitvoering benoodigde 500.000 frcs. waren toegestaan. De Parijsche Academie van Wetenschappen houdt het toezicht op de onderneming, die vier jaren vorderen zal en die door den Franschen Generalen Staf zal worden tot stand gebracht. De kapiteins Maurain en Lallemand verlieten ter voorbereiding der werkzaamheden in December van het vorige jaar Frankrijk; in April 1901 zouden volgen de overige leden de kommandant Bourgeois, de kapitein Lacombe en de luitenant Perrier van den wetenschappelijken staf der expeditie, waaraan een arts en zestien soldaten zijn toegevoegd. In Juni van dit jaar werd verwacht dat met de eigenlijke metingen, die zich over 6 breedtegraden uitstrekken, zou worden begonnen. De eerste meting, eveneens een Fransche, werd uitgevoerd (1735 1745) door Charles Marie de la Condamine.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 172