176 F. Bendt. Katechismus der Trigonometrie. Mit 42 in den Text gedruckten Figuren. Dritte erweiterte Auflage. Leipzig 1901. J. J. Weber. Preis 1.80 Mark. Reeds vroeger werd vari een «Katechismus» melding gemaakt, men dient het woord geheel in de gangbare heteekenis op te vatten; er zijn verscheidene van deze werkjes van de hand van verschillende schrijvers bij Weber verschenen, b. v. der Differential- und Integral- rechnung, der Feldmesskunst, der analytischen Geometrie, enz. enz die den indruk maken van zeer geschikt te zijn voor de aan examens voorafgaande gebruikelijke herhalingsstudiën; de boekjes beoogen ook zelfonderricht, of zijdaarvoor te gebruiken zijn is moeilijk te beoordeelen, wijl daarbij al te zeer persoonlijke eigenschappen op den voorgrond treden. C. F. Beimeder. Baumeister. Der logarithmische Rechenstab. Kurze Darstellung seines Gebrauchs nebst einer Reihe mathematischer und technischer Formeln. Zweite Auflage. Stuttgart. Verlag von Konrad Wittwer. Preis 0.80 Mark. G. H. va» W averen, Jr. Nationaal landbouwbelang en Klein bedrijf. 13e Gids. Augustus 1901. E. Molema. Landmeter van het kadaster. Ons kadaster, voor oningewijden geschetst. Met 7 uitslaande platen. Groningen 1901. P. Noordhoff. Prijs f 1.25. M. de os. Landmetei' van het kadaster. Het kadaster en de boekhouding op de hypotheken. De tegenwoordige inrichting, voorafgegaan door die in vroegere tijdvakken. (Bijgewerkt tot 1 Juli 1901). Met drie uitslaande platen. Groningen 1901. J. B. Wolters. Het werk zal in vijf afleveringen, waarvan de eerste verschenen is, compleet zijn (1902). De prijs van iedere aflevering, van -4- vijf vellen druks, bedraagt 75 cents.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 176