189 onderwerp in den loop van dit jaar verschenen, in een kort over zicht saam te vatten. tVaar het buiten kijf is dat wij tot de landverlegging in een innige verhouding zullen komen te staan, kan en mag het ons niet onverschillig wezen welke die verhouding zal zijn, zoowel met het oog op het algemeen, als met het oog op ons persoonlijk belang. Tusschen deze onderling zeer verschillende elementen, die wat men ook moge aanvoeren niet van elkander te scheiden zijn, be hoort gedurende het ambtelijk leven een evenwichtstoestand te bestaan, wordt deze, door onverschillig welke invloeden verbroken, dan schaadt men zoowel de eene als de andere factor en heeft men dientengevolge eigenaardige en moeilijk te verhelpen storingen in de werking van het betrokken dienstverband te wachten. Ik geloof op de instemming van de geheele kadastrale wereld, niemand uitgezonderd, te mogen rekenen, wanneer ik beweer, dat er in onzen kring geen ingenomenheid bestaat met de suprematie door de Registratie over het Kadaster uitgeoefend. Het technische dienstvak voelt zich vleugellam onder den invloed van administratieven druk, het streeft naar zijn zelfstandigheid en No. 2. Seite 50. Umgestaltuny der Oeneralkommissionen. No. 2. Seite 51. Denkschrift znra An trage «Herold» betreffend Umgestalung der Oeneralkomm issionen No. 3. Seite 88. Betrachtungen über die Stellung der Vermessunysbccimbten in der landwirth schaftlichen Verwaltnng. No. 3. Seite 90. Vermessungswesen und Landwirthschaft. Abgedruckt aus der Deutschen Landwirthschaflichen Presse. 1901. No. 8. No. 3. Seite 113. Aus dem Abgeordnetenhause. 52 Sitzung vom 18 Alarz 1901. Dritte Berathung des Staatshaushalts-Etats. Rede des Abgeordneten Mies über die Umgestaltung der Oeneralkommissionen und die Stellung der Landmesser bei letxteren. No. 5. Seite 171. Versammlung am 2 Juni in Minden und Porta. Punkt 4. der Tagesordnung. Besprechung des Antrags Herold betreffend Dni- gestaltung der Generalkommissionen. Allgeineine Vermessungs Naelirichten. No. 5. Seite 4!. Het volledige verslag der 15e Vergadering van den 30 Januari 1901. Zie onder Z. d. E. W. L. V. No. 8. Seite 87. Zar Reform der Gmeralkommission. No. 23. Seite 246. Denkschrift des Landmesservereins für die Provinzen Ost- und West-Preussen zum Antrag «Herold» vom 30 Januar 1901.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 191