VERSLAG van de 17<le Jaarlijksche Algemeene Vergadering, gehouden te Amsterdam, den 14,Ic" October 1901. I. Voormiddag bijeenkomst. Tegenwoordig zijn 40 leden: de heeren de Balbian, Baning, Jos. Bingen, L. Bingen, Boer, van den Briel, van Buren Lensink, Colpa, P. van Dijk, Eekhof, Engelmann, Gombault, A. J. de Groot, W. J. de Haan, J. W. den Hartogb, Hoffmann, J. Holt- huizen, Ilondius, Hoogenboom, Houben, Kalkman. Keurschot, Kolkers, de Korver, Lindeman, Morel, A. C. Oosterman, Persoon, Prins, Remmelts, Spuijbroek, Stucki, van der Veur, de Vos, de Vries, de Vroome, Vruggink, de Wal, Weijgers en Wetselaar. Nadat de opgekomenen elkander de hand hebben gedrukt en bij het weerzien op de jaarlijksche reünie eenige hartelijke woorden hebben ge wisseld, neemt de Voorzitter, de heer G. W. Gombault, te 11 uur den hamer ter hand. Na de aanwezigen een welkomstgroet te hebben gebracht, wijst hij er op, dat het Bestuur der Vereeniging ten opzichte van het veel omvattende vraagstuk: «bewijskracht aan het Kadaster» sedert het afgeloopen jaar eene grootendeels afwachtende houding moest aan nemen. Van het zaad, dat ten vorigen jare werd gestrooid in de Notariëele Vereeniging, moest de kiemkracht nog blijken, toch werden in afwachting daarvan maatregelen genomen, opdat de akker opnieuw beploegd en voor den zaai gereed kon zijn, voor het geval de oogst niet overvloedig genoeg mocht wezen. De jongste mutatiën in het korps hoofdambtenaren van het kadaster in herinnering brengende, evenals het zoo ruime gebruik, dat. daarbij werd gemaakt van de bevoegdheid tot benoeming bij keuze, geeft de Voorzitter als zijne meening te kennen, dat de bewering welke bij de traktements regeling heeft gegolden, dat door de benoeming tot Ingénieur-Verificateur de positie der landmeters nog verbeterd wordt, voor de meesten onder hen zal blijken ongegrond te zijn. Immers velen, waaronder zeer bekwame landmeters, worden bij deze benoemingen gepasseerd, omdat er geen gelegenheid zich heeft voorgedaan,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 198