198 Be Secretaris doet voorlezing van het Verdag van den toestand der Vereeniging en de handelingen van het Beduur over het Vereenigingsjaar 1901. Wanneer de bloei eener vereeniging mag worden afgeleid uit de voort durende vermeerdering van het aantal leden, dan kan van de Vereeniging voor Kadaster en landmeetkunde worden gezegd, dat zij in bloeienden toestand verkeert, immers het getal leden is sedert het vorige jaar weder met 9 vermeerderd, zoodat het thans 201 bedraagt. Hiervan zijn 149 in Nederland en 51 in Indië. Er zijn 54 abonnenten op het tijdschrift, waarvan 25 bij den boekhandel, het getal abonnenten is met één vermeerderd. Aan den Heer Suringa te Batavia, die de belangen der vereeniging in Oost-Indië behartigt, is de dank van het bestuur overgebracht voor de wijze waarop hij de Vereeniging weder van dienst is geweest; in het bijzonder wordt er met genoegen opgewezen, dat het ledental aldaar belangrijk is toegenomen. De correspondent voor België, de heer Greeve te Antwerpen, zorgde als gewoonlijk voor onze belangen daar te lande, waarvoor hem even eens dank is gezegd. Het Bestuur vergaderde twee malen, n.l. in Januari en in September. Be ünantieele toestand der vereeniging is, in aanmerking genomen de buitengewone omstandigheden der laatste jaren, niet ongunstig te noemen. Het batig saldo over 1900 bedraagt ruim f 50.-. De belegging der kas gelden had als gewoonlijk plaats in de Rijkspostspaarbank. Bij gelegenheid van het verschijnen van het verslag der vergadering van de Notarieele Vereeniging op 29 September 1900 werd door bet Bestuur dank betuigd voor de wijze, waarop door die vereeniging is mede gewerkt om tot eene oplossing te geraken van het kadastrale vraagstuk. Wij zijn overtuigd, dat wanneer de gelegenheid zich voordoet om eene oplossing te bespoedigen, de Notarieele Vereeniging niet zal aarzelen aan drang uit te oefenen in den geest van de op genoemde vergadering gevallen uitspraak. Het Bestuur heeft het zeer op prijs gesteld, dat onder de leden van onze vereeniging het stenographisch verslag der vergadering is verspreid en achtte de Vereeniging v. K. en L. verplicht om voor de bestrijding der deswege gemaakte onkosten de Notarieele Vereeniging eenigzins te gemoet te komen; ware het verslag in de kolommen van ons tijdschrift opgeno men, de kosten zouden dan niet lager geweest zijn. Als in verband slaande met het in den loop van 1900 samenstellen en indienen door uw Bestuur van eene memorie over de land verlegging, kan met genoegen worden vermeld, dat het bestuur van het Nederlandsch

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 200