199 Landbouwcomité de heeren Boer en Hoffmann heeft uitgenood igd zit ting te nemen in de commissie ontginning" speciaal in verband met het onderwerp landverlegging (afronding van eigendommen). Aan deze uitnoodiging is door die beide heeren voldaan en als gevolg daarvan heeft eene circulaire de leden bereikt, ten doel hebbende mede werking te verzoeken ter verzameling van gegevens om de wenschelijkheid der landverlegging builen twijfel te kunnen stellen. Uw Bestuur hoopt dat de heeren Boer en Hoffmann ruimschoots die medewerking zullen hebben ondervonden. De bemoeiingen van het Bestuur in zake de ambtenaarsbelangen hebben, gelijk bekend is, geen resultaat opgeleverd voor de quaestie over den plaats gehad hebbenden inkoop van dienstijd voor pensioen. Wel zijn de belanghebbenden door uw Bestuur nog per circulaire opgewekt om vóór 1 Januari 1901, ter bewaring hunner aanspraken, eene verklaring bij den Minister in te zenden; een gunstig resultaat kon daarvan echter niet worden verwacht. Een negatief resultaat is eveneens verkregen op de poging om voor de kadasterambtenaren gelijkstelling te verkrijgen met andere ambtenaren voor zooveel betreft de uitbetaling van traktement in geval van overlijden. Toch is het resultaat niet zoo negatief als dat in zake inkoop van dienst tijd; er is nu althans een antwoord van den Minister ingekomen. (Zie hiervoor den loopenden jaargang van het tijdschrift bl. 170). De hoop kan er op gevestigd blijven, dat eerlang in deze zaak voor de rijksambtenaren eene algemeene regeling zal worden getroffen. Het Bestuur heeft het voornemen de wenschen der landmeters omtrent de vergoeding der reiskosten en verblijfkosten en bureaubehoeften eerlang in eene memorie, die in ontwerp gereed ligt, ter kennis der Begeering te brengen. Bij gelegenheid van de onlangs plaats gehad hebbende benoemingen tot de betrekking van Ingenieur-Verificateur van het Kadaster heeft het Be stuur gelukwenschen gericht tot de nieuwbenoemden. Voor zoover dit den Voorzitter van onze vereeriiging betrof, hebben de beide ander be stuursleden gemeend de informaliteit te mogen begaan, namens de leden der vereeniging een gelukwensch uit te brengen. Bij de ontvangen dankbetuigingen van genoemde heeren ontving het Bestuur de verzekering van de instemming met het doel, hetwelk de ver eeniging sedert vele jaren nastreeft. Eene uitnoodiging is ontvangen om toe te treden tot den bond ter ver krijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgelijke ambtenaren. Wanneer daaraan gevolg zal worden gegeven moet de benoeming plaats hebben van een of twee afgevaardigden voor den tijd van vier jaren, tenzij de ontwerp-statuten in dit opzicht mochten zijn gewijzigd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 201