202 dan moet tevens worden opgegeven hoeveel afgevaardigden ieder benoemde vertegenwoordigt. De vergadering van afgevaardigden kiest een bestuur, dat uit 5 leden bestaat. Om tot lid van het bestuur te worden gekozen, moet men wezen lid eener aangesloten vereeniging of personeel lid van den Bond en te Amsterdam woonachtig zijn. De leden van het bestuur hebben zitting voor den tijd van vier jaren en zijn na aftreding herkiesbaar. De plaats van bijeenkomst is Amsterdam. Ter bestrijding van de uitgaven wordt door iedere aan gesloten vereeniging eene jaarlijksche contributie betaald van minstens: ƒ1.— als zij 100 of minder leden telt; ƒ2.50 als zij 101 tot 1000 leden telt; enz. Reis- en verblijfkosten der afgevaardigden worden uit de kas van den Bond niet vergoed. Nadat door den Voorzitter de inhoud der statuten is medegedeeld en door hem en den heer Boer naar aanleiding eener vraag van den heer Jos. Bingen nog gewezen is op hetgeen voor eenige jaren in de Nederlandsche Juristenvereeniging ten opzichte van de rechtspositie van ambtenaren is verhandeld, vereenigt de vergadering zich bij acclamatie met het voorstel van het Bestuur om tot den nieuw opgerichten bond toe te treden. De Voorzitter acht het voldoende dat door de vereeniging één afge vaardigde wordt benoemd; den heeren Oosterman en Kalkman komt het beter voor om twee afgevaardigden te benoemen, waardoor men ver zekerd wordt, dat bij verhindering van den een, toch steeds één afge vaardigde de vergadering kan bijwonen. Op het voorstel van den heer P. van Dijk om den Voorzitter tot afgevaardigde te benoemen, geeft deze te kennen, dat het hem niet wenschelijk voorkomt deze functie aan de betrekking van bestuurslid te verbinden. Op voorstel van den heer P. van Dijk besluit daarop de vergadering de benoeming van de afgevaardigden en de bepaling van hun aantal aan het Bestuur over te laten. De Voorzitter richt thans eenige hartelijke woorden van erkentelijk heid tot het aftredende bestuurslid, voor hetgeen door dezen in het belang der vereeniging is gedaan; nadat de heer de Vos dank heeft gezegd aan den Voorzitter en aan de vergadering voor de instemming met het door den Voorzitter gesprokene, wordt de samenkomst geschorst. II. Namiddag bijeenkomst. Bij de hervatting der werkzaamheden ten twee ure is nog opgekomen de heer J. T. Hessels. De Voorzitter doet mededeeling van een zoo even ontvangen telegram van den nestor der Vereeniging, den heer A. G. Hessels, waarbij deze

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 204