208 Zou spoedig mogelijk dus een goede techniek in afwachting can succes op ons streven naar de juridische bewijskracht, die niet zoo gemakkelijk te verkrijgen blijkt. Zou dit onder een ander Departement, dat nog nooit aanleiding gehad heeft zich rekenschap te geven van de velerlei eischen waaraan een kadaster voldoen moet, sneller bereikbaar zijn? Zou een kadaster met bewijskracht onder een ander Departement veel spoediger ontstaan dan aan dat van Financiën'? Zouden de kadastrale ambtenaren onder een ander Departement hunne positie zien verbeteren'? En daar het er ten slotte op aankomt, dat aan het hoofd der af zonderlijke afdeeling personen staan, die aan de wenschen der Vereeniging te gemoet willen komen: is een bestuur van dergelijke personen aan een ander Departement eerder te verwachten? Zie, mijnheer de Voorzitter, dat. zijn alle zeer belangrijke vragen. Kunnen die bevestigend beantwoord worden, dan zal ieder eene event.ueele verhuizing moeten toejuichen. Mochten er zijn, die reeds nu iets gevoelen voor pogingen tot over brenging van het kadaster naar een ander Departement, dat men zich dan uitspreke In dat geval zou het misschien overweging verdienen de behandeling der motie een jaar uit te stellen. De voorstanders van zulke overbrenging zouden daardoor gelegenheid hebben b. v. in het Tijdschrift te trachten duidelijk te maken, dat van verandering in dezen verbetering te wachten is en dat er werkelijk geen onoverkomelijke bezwaren bestaan om K. en H. van Fin. te scheiden. De vergadering zal dan met kennis van zaken en gerustheid zich al of niet vereenigen kunnen met de uitdrukking: „aan een der Departemen ten van Algemeen Bestuur". Overigens onthoud ik mij zelf na deze uiteenzetting van een af ander desbetreffend voorstel. Ik persoonlijk heb geen bepaald bezwaar tegen die uitdrukking. De alinea: »van oordeel, dat het wenschelijk is leiding te geven" deed ik bij mijn amendement vervallen als niets bijzonders zeggende en niet ter zake dienende. Verklaart de vergadering zich ten gunste van eene afzonderlijke af deeling K. en H., dan spreekt het van zelf, dat zij het Bestuur ook machtigt zoo mogelijk de leiding eener beweging in die richting op zich te nemen. Met mijne wijziging van de laatste alinea bedoel ik meer de aandacht te vestigen op de de hoofdzaak der motie: eene afzonderlijke af deeling K. en II. De heer Hoffmann wenscht in verband met hetgeen door den heer

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 210