210 bezwaren tegen de opleiding te Delft hebben aangevoerd, het is echter z. i. niet te ontkennen, dat het onderwijs aldaar rijke vruchten oplevert De heer W. J. de Haan stelt in het licht dat de aspiranten zelf niet voldaan zijn over hunne opleiding. Waar men wel kan spreken van opleiding, dat is bij de posterijen en de telegrafieze is daar zeer stelselmatig ingericht. Spreker vermeldt hierover verschillende bijzonderheden. Deze regeling is tot stand gekomen op aandrang van de vereeniging dier ambtenaren. De "Voorzitter vraagt aan den heer de Balbian of deze volhardt bij zijne meening, dat de woorden „aan een der Departementen van Alge meen Bestuur" moeten worden weggelaten. De heer de Balbian blijft bij de opvatting, die hij zoo even heeft gemotiveerd. De heer Col pa, daartoe uitgenoodigd, verklaart, dat hij zich zal neer leggen bij de uitspraak van de vergadering; spreker heeft echter zijne inzichten willen toelichten. Op voorstel van den heer Boer wordt besloten alinea'sgewijze te stemmen. Alinea 1 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tegen de 2e alinea verklaart zich alleen de heer Balbian. Van de conclusie wordt thans in stemming gebracht de zinsnede,, dat het kadaster moet worden onttrokken aan den invloed van fiscaleambtenaren." Er blijken evenveel leden voor als tegen te zijn; waardoor de zinsnede uit de motie wordt gelicht. Het voorstel de Balbian om „aan een der Departementen van algemeen bestuur" te vervangen door „aan het Departement van Financiën" wordt met groote meerderheid verworggen. Thans komt in behandeling het voorstel Col pa, dat. in hoofdzaak door de gevallen uitspraken reeds is aangenomen. Met de motie, zooals die is gewijzigd op voorstel van den heer Col pa, wordt met, op één na algemeene stemmen (die van den heer de Balbian) instemming betuigd. De motie luidt nu in haar geheel „De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, vergaderd op „14 October 1901 te Amsterdam, „Overwegende dat de propaganda voor hare beginselen krachtig „moet worden voortgezet, en dat, in de eerste plaats moet worden „gestreefd: „1°. naar eene doeltreffende inrichting van het kadaster bij her- „metingen, overeenkomstig de grondslagen gelegd in de vergadering „van deze Vereeniging in 1888, van de Nederlandsehe Juristen- „Vereeniging in 1893 en van de Nolariëele Vereeniging in 1900;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 212