21 verklaard, maar hij heeft bij die gelegenheid tevens een nader onderzoek toegezegd naar de positie der beëedigde klerken. Men vroeg of dit onder zoek reeds heeft plaats gehad en zoo ja, tot welke resultaten het heeft geleid, en sprak verder de hoop uit, dat de Minister alsnog termen zal weten te vinden, de bovenbedoelde vereeniging in haar pogingen te steunen. Ook wenschten sommige leden te vernemen, of niet de Minister van oordeel is, vooral met het oog op art. 19 van het Koninklijk besluit van 1 Augustus 1828 Staatsblad n°. 52), dat in de positie der beëedigde kler ken althans deze wijziging behoort te worden gebracht, dat zij niet als thans geheel afhankelijk is van het willekeurig inzicht van een nieuw benoemden hypotheekbewaarder, die om elke hem goed schijnende reden een beëedigden klerk kan ontslaan. Naar de bedoelde leden meenden, bestaat tot het stellen van deze vraag thans nog meer aanleiding, nu eene verhooging der toelagen stot bezoldiging van klerken enz." met f 7000, op artikel 36 s is voorgesteld. Indien dit bedrag als hoogere bureaukos ten aan de bewaarders wordt uitgekeerd, ontbreekt de zekerheid, dat, zooals in den uitgewerkten en toelichtenden Staat (noot n°. 47) wordt gezegd: »de traktementen der Rijksklerken op een hooger en juister peil zijn of worden gebracht". Indien werkelijk, gelijk daar te lezen staat, de werkzaamheden aan de kantoren zijn toegenomen," dan is het ook niet meer dan billijk, de traktementen van hen, die de meerdere werk zaamheden verrichten, dat zijn de Rijksklerken, met de voorgestelde ver hooging onmiddellijk te vermeerderen. Memorie van Antwoord. Art. 36. De ondergeteekende zal gaarne verbetering doen aanbrengen waar blijkt dat in de kadastrale registers namen op foutieve wijze wor den geschreven of die registers niet met juistheid worden bijgehouden, wanneer hem wordt mêegedeeld waar die fouten gemaakt worden of de bijhouding te wenschen overlaat. Art. 36o. De landmeters zijn werkzaam gesteld aan de kantoren van de hypotheken en het kadaster en aan de bureaux van den ingenieur verificateur en hebben dientengevolge hun standplaats waar die kantoren en bureaux zijn gevestigd. Wijziging van die regeling zou de goede gang van den dienst niet toelaten. Aan de gemeentebesturen is indertijd een exemplaar der kadastrale kaarten kosteloos uitgereikt met het doel die op de secretarieën neder te leggen, ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen er kosteloos inzage van te nemen. Wanneer die kaarten onbruikbaar worden, worden nieuwe kaarten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 21