218 werking in te roepen, ten einde haar in staat te stellen een algemeen beeld te ontwerpen van de Nederlandsche toestanden in dit opzicht. Zij doet zulks door toezending van bijgaande vragenlijsten met beleefd verzoek uw antwoord in te zenden aan den Secretaris der Commissie. Aangenaam zal het haar zijn als u op elke lijst van slechts één terrein de bijzonderheden zoudt willen vermelden. Indien u de Commissie nog andere mededeelingen zoudt kunnen doen, die met dit onderwerp in verband staan, zal het haar aan genaam zijn, die te ontvangen. Zoo zoude zij gaarne vernemen of u wellicht gevallen bekend zijn, waarin eenige eigenaars zich onderling hebben gecombineerd, ten einde door onderlinge ruiling een betere ligging hunner perceelen te verkrijgen. Is het aantal u hierbij toegezonden lijsten onvoldoende, dan worden u gaarne meer gezonden op aanvrage bij den Secretaris der Commissie, Bureau Westeinde 5a te 's Gravenhage. De Commissie Ontginninguit het Nederlandsch Landbouw- Comité. F. B. Löhnis, 's Gravenhage, Voorzitter. P. Heidema Sr., Westernieland. W. A. Coolen, Helvoirt. J. de Koning, Hilversum. J. Bs. Westerdijk, Uithuizermeeden. B. Dinger, Punteren. C. W. Hoffmann, Leiden. J. Boer Hzn., Utrecht. Mr. C. J. H. Schepel, 's Gravenhage. Mr. A. Ferf, 's Gravenhage, Secretaris. Vragenlijst als bijlage. 1. Welk terrein is U bekend, waar de grondeigenaars hunne perceelen zoodanig verspreid liggen, of ondoelmatig gevormd, dat daardoor hunne geldelijke belangen ernstig worden benadeeld? Opgave van gemeente, buurtschap en zoo mogelijk de grootte van het terrein. N. B. Bij het stellen dezer vraag wordt gedacht aan niet al te kleine complexen, niet kleiner dan 40 a 50 hectaren en waarin minstens een tiental eigenaren geïnteresseerd zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 220