Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. I). Kooiman. Commies ter Gem.-Secretarie van Hoorn (onder toezicht van Mr. H. J. Romeijn, commies-griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal.) Water staatswetgeving. le gedeelte Wetten: I. Omtrent Verveningen; II. Uitvoering Grondwet art. 191, betreffende het maken van Verordeningen; III. Tot Opheffing van Belemmeringen, enz.IV. Algemeene Regels omtrent het Waterstaatsbestuur; V. Bevoegdheden Waterschapsbesturen, enz.; met beknopt overzicht van stelsel en inhoud der wetten, tekst en aanteekeningen bij de artikelen. Sneek. 1901. J. F. van Druten. Vijftien vel druks, bij inteekening 15 Cts. per vel druks. J. Hazard. Cartes gêologico-agronomiques propres al'evaluation du sol. Deze verhandeling, geschreven naar aanleiding van sdie geologisch- agronomische Kartierung als Grundlage einer allgemeinen Bonitierung des Bodens" Berlin 1900 komt voor in het Bulletin administratif et judiciaire annexe du Journal des Géo- mêtres no. 10, Octobre 1901. Die Vennessung des deutschen Kiautschou-Gebiets. Darstellung der Methoden und Ergebnisse. Mit 11 Kartenbeilagen. Bearbeitet im Reichsmarineamt auf Grund der Aufnahmen im Schutzgebiet in den Jahren 18981900. Berlin. 1901. Commissionsverlag von D. Reimer. Preis 10 Mark. De volgende onderwerpen worden behandeld: a. de nauwkeurige astronomische bepaling der geographische ligging van een punt gelegen binnen het gebied, waarover de op nemingen zich uitstrekken b. de oprichting van een tijdbalstation; c. de oprichting van een meteorologisch station d. de basismeting, de triangulatie, de topographische opneming, benevens de bepaling van de lijn van hoogwater in de baai en der er voor gelegen eilanden; e. peilingen in- en voor de baai; f. opnemingen ter invoering van het kadaster. F. Batzel. Prof. Dr. Die Frde und das Leben. Eine vergleichende Erdkunde. Mit etwa 400 Abbildungen im Text, 20 Karten-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 222