221 heilagen und 40 Tafeln in Holzschnitt, Tonatzung und Farben- druck. 2 Bande in Halbleder gebunden zu je 17 Mark oder in 30 Lieferungen zu je 1 Mark. Leipzig und Wien. 1901. Verlag des Bibliographischen Instituts. Een vroeger verschenen werk van dezen schrijver, waarin de be trekkingen behandeld worden die tusschen den mensch en de door hem bewoonde streken der aarde bestaan, draagt tot titel: »Die Anlhropogeographie.'' In »die Erde und das Leben" beweegt Prof. Ratzel zich op het gebied der natuurkundige aardrijkskunde, onze planeet wordt daarbij aan een beschouwing onderworpen, die verband houdt met het standpunt dat zij inneemt als deel van het heelal. W. Wane. Hypotenusentafeln zur Bestimmung der Hypotenuse aus gegebenen Katheten, soivie der Verhciltnisszahlen O und a für Berechnung von Kleinpunktcoördinaten. (Formular 22 der Pr. Kat-Anw IX.) Hannover Alte Döhrenerstrasse 96. 1901. Zu beziehen vom Verfasser. Preis geheftet 1.25 Mark. De hierbedoelde Pruisische Instructie is de Anw. IX zooals deze in herdruk, in 1894 werd uitgegeven. Voor de berekening van o, a en 8 wordt in de sRegeln zum trigonometrischen Formulare 22" het gebruik van Crelle's rekentafel aanbevolen, in vervanging van de logarithmentafel, waarvan men zich bediende hij de behandeling van het formulier volgens de voorschriften in 1881 uitgevaardigd. De tafel van Waue wordt, om hare doeltreffendheid, zeer geprezen door een specialiteit op het gebied van rekentafels Loewe inde Alig. Verm. Nachr. 1901. no. 29. Schleussinger. Bezirksgeometer. Para metertafelnzur Bestimmung van S— 1/a2 o2 a -j- p. Zum Feld- und Bureaugebrauch behufs rascher Controle von Sicherungsmessungen. Neunburg v/W. 1901. Zu beziehen vom Verfasser. Preis 1.30 Mark. Deze tafel is een graphisch hulpmiddel bij onzen arbeid; is b. v. gegeven de ahscis a en de ordinaat o en gevraagd de hypotenusa S dan kan p met eeu oogopslag worden afgelezen; eveneens is zulks natuurlijk het geval met de ordinaat o indien de hypothenusa S en de ahscis a bekend zijn. E. Hegemann. Das topographische Zeichnen. Eine Sammlung von 12 Musterblattern. Berlin 1901. Verlagsbuchhandlung Paul Pgrey. Preis 5 Mark. De bijbehoorende handleiding beslaat 36 bladzijden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 223