roepen, wegens de kosten, speciaal de reiskosten, welke moeten vergoed worden. Naar de meening dezer leden zoude reeds veel gewonnen zijn als van de verplichte aanwezigheid van den landmeter in de gemeente éénmaal 'sjaars kan worden partij getrokken ten behoeve van hen, die de tusschenkomst van den landmeter noodig hebben, daar alsdan de reis kosten zullen vervallen. Memorie van Antwoord. 6. Kadaster. De hierbedoelde vergadering op den 29sten September j.1. te Amsterdam gehouden, is de aandacht van den ondergeteekende niet ontgaan- Met belangstelling heeft hij van het in die vergadering verhandelde kennis genomen. Eene opgave der kosten van eene herziening van het kadaster overeen komstig de bedoeling van de voorstanders van een rechtsgeldig kadaster op het punt der grenzen, is niet wel met eenige juistheid te geven, terwijl ook het tijdvak niet is te ramen, waarin dat -yverk zou zijn tot stand te brengen. Vrij zeker is het echter, dat daarvoor een zeer aanzienlijk bedrag en een groot aantal jaren zou noodig zijn. Thans reeds worden bij de hermeting van terreinen, waarin de grenzen der perceelen niet behoorlijk door zichtbare en blijvende kenteekenen zijn aangewezen, de eigenaren opgeroepen om die grenzen aan te wijzen en zichtbaar te maken. Waar behoorlijk zichtbare grenzen als slooten, muren, heiningen enz. aanwezig zijn, is die medewerking van de belanghebbenden onnoodig, veeleer zou het te vreezen zijn, dat daardoor grensgeschillen werden uitgelokt. Wanneer eene aanvraag om hulp van landmeters wordt gedaan kort vóór dat de landmeters de gemeente waarin de opneming moet plaats hebben bezoekt, en deze niet te veel werk vereischt, wordt die opneming bij het ambtelijk bezoek van den landmeter in de gemeente gedaan. Als i'egel te stellen, dat de landmeter bij zijn bezoek in eene gemeente al bet particuliere werk moet verrichten dat van hem verlangd wordt, zou tot een oponthoud in zijn gewoon dienstwerk kunnen leiden en storend zijn voor den dienst van andere ambtenaren, die van de uitkomsten der ambtelijke opnemingen van den landmeter moeten gebruik maken. 30

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1901 | | pagina 30