De Verdeeling der gemeene Weiden von Hollum en Ballum op het eiland Ameland II. De technische werkzaamheden In het jaar 1891 werd voor de toepassing van een contract, gesloten tusschen den Staat en den Boerenstand van Buren, betrek king hebbende op het oostelijk deel van Ameland, dat gebied door ons opnieuw getrianguleerd. In aansluiting aan dezen arbeid vond in 1893 de triangulatie van het westelijk deel van het eiland plaats, ter verkrijging van de gegevens benoodigd voor het opmaken van overeenkomsten, ge troffen, eenerzijds tusschen den Staat en anderzijds tusschen de Gemeene Weiden van Hollum, Ballum en Nes en tusschen particulieren. Van het oorspronkelijke net van driehoeksmeting waren alleen nog over de torens der laatstgenoemde drie dorpen, van welke torens de onderlinge ligging vroeger zoo nauwkeurig bleek te zijn bepaald, dat tegen aansluiting van het nieuwe net aan het oude geen enkel bezwaar rees. De punten van het nieuwe net, dat wij gemakshalve verder hoofdnet willen noemen, werden verzekerd door boven den grond uitstekende bazaltzuilen, wier onveranderden stand kan worden gecontroleerd, met behulp van in bekende en vaste richtingen met den grond gelijk geslagen verklikkers. Deze wijze van verzekering, die ook werd gevolgd, echter onder gebruik van een kleinere soort bazaltzuilen, bij de vastlegging op het terrein der punten van het hulpnet, geschiedde met instemming en onder goedkeuring der Regeering. Het over het westelijk deel van het eiland in het hoofdnet (Vervolg en slot van blz. 103. Jaarg. 1901.) Erratum. De noot op bldz. 103 van het eerste gedeelte bevat een onjuist heid, bedoeld was de weg op bldz. 80, regel 1 en 2, vermeld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 119