Vergoeding van reis- en verblijf kosten, van bureau- en teekenbehoeften en van instrumenten. Het Bestuur heeft de eer ter kennis der Leden te brengen, dat het in verband met de op onderscheidene Algemeene Vergaderingen gehouden besprekingen en gevallen beslissingen, heeft gemeend, bovengenoemde, voor de ambtenaren van liet Kadaster zeer ge wichtige aangelegenheden onder de aandacht der Regeering te mogen brengen, in den vorm van het hierna volgend verzoekschrift met bijbehoorende toelichting, Namens het Bestuur, De Secretaris C. J. COLPA. Amsterdam, 26 Maart 1902. Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Ver- eeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, als rechtspersoon erkend bij Koninklijk Besluit dd. 4 December 1887 n°. 23, dat door de landmeters van het kadaster ten behoeve van 's Rijksdienst uitgaven worden gedaan voor de opnemingen te velde en het aanschaffen van bureau- en teekenbehoeften en instrumenten dat, voor zoover deze uitgaven voortspruiten uit de opnemingen te velde, hiervoor na afloop van elk jaar eene toelage wordt bepaald naar aanleiding van de opgaven van de door de landmeters ge dane uitgaven; dat echter deze uitgaven voor reis- en verblijfkosten niet worden vergoed tot zoodanig bedrag, als waarop zij naar de bepalingen van het Koninklijk Besluit dd. 5 Januari 1884 (Staatsblad n°. 4) aanspraak zouden kunnen maken naar de derde klasse, daar wegens reiskosten de uitgaven worden gerestitueerd, als behoorden zij tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 143