142 de vierde klasseterwijl die wegens verblijfkosten moeten worden beperkt tot een bedrag, hetwelk in vele gevallen lager is dan voor ambtenaren der vijfde of laagste klasse is vastgesteld; dat voor het aanschaffen van bureau- en teekenbehoeften en van instrumenten in het geheel geen vergoeding gegeven wordt, in af wijking van den regel voor andere ambtenaren gevolgd, niet alleen bij andere dienstvakken, doch ook bij het kadaster; dat adressant op gronden, in eene hierbij gevoegde toelichting nader ontwikkeld, van meening is, dat deze uitzonderingsmaatregelen eene onrechtvaardigheid scheppen ten aanzien van de landmeters en bovendien in hunne gevolgen, zoowel de belangen van 's lands financiën, als die van den kadastralen dienst benadeelen. Redenen waarom adressant eerbiedig verzoekt, dat het Uwer Excellentie moge behagen, dat het bedrag der toelage aan de land meters van het kadaster wegens uitgaven voor hunne dienstver richtingen zóó zal worden vastgesteld, dat daarbij voor reis- en verblijfkosten eene vergoeding worde verleend meer overeenkomstig de bepalingen van het Koninklijk Besluit dd. 5 Januari 1884 (Staatsblad n°. 4) en dat eene billijke schadeloosstelling worde verleend voor het aanschaffen van bureau- en teekenbehoeften en instrumenten, of wel, wat ook het meest in 'lands belang zou zijn, dat de dienstbenoodigdheden evenals voor alle andere ambtenaren van Rijkswege worden verstrekt. Toelichting behoorende tot het request aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën, dd. 25 Maart 1902 ingezonden door het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde. 't Welk doende, enz. Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde G. W. Gombault, Voorzitter. W. J. de Haan, G. J. Golpa, Secretaris. De uitgaven van de Landmeters van het Kadaster voor de uit oefening van hunnen dienst betreffen: reis- en verblijfkosten dier Amsterdam, Zutfen, 25 Maart 1902. Amsterdam,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 144